Понеділок, 4 Липня, 2022
додому Життя Як звати першу дружину Адама? | Біблійні таємниці про які ви не...

Як звати першу дружину Адама? | Біблійні таємниці про які ви не здогадувались

Якби ви на вулиці запитали випадкового перехожого, як звали першу дружина Адама, швидше за все вам скажуть, що її звали Єва. Проте, згідно зі староєврейськими апокрифами, там була замішана ще одна жінка. І звали її Ліліт.

Хто ж така Ліліт?

Всі авраамічні релігії заперечують існування Ліліт. Ім’я жінки можна знайти тільки в древніх апокрифах, які написали ще в далекі дохристиянські часи. Варто зазначити, що про цю персону згадується в семітських і шумерських міфах.

temne

Найбільше згадується про першу дружину в кабалі. Ліліт там показано, як темне жіноче начало, на подобі Каїна, який символізує собою темне чоловіче.

temne zhinoche

Невелику розбіжність можна побачити, якщо уважно прочитати Старий завіт:
«Буття 1:27: І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх.»
Тобто перші чоловік і жінка були створені одночасно? Як нам відомо, Єва з’явилась трошки пізніше, але про кого йдеться в цитаті?
Судячи з всього, там мається на увазі саме Ліліт. Зазначу, що в Біблії також зустрічається її ім’я, але трошки в іншому значенні. В книзі Ісаї написано про невідому нічну істоту, яка зветься lilith. На думку дослідників, мова може йти про тварину або птаха. Наприклад в англомовному тексті Біблії 1560 року, існує нічний хижак сипуха. А це, до речі, не випадково, бо в деяких семітських мовах слово «ліліт» зазначає різновид сов. Напевно через це на багатьох стародавніх зображеннях її супроводжує хижий птах.

Ліліт в шумерській міфології

Lil

«привид», «дух» саме такі значення слова «Ліль» в шумерській мові. А в міфології народів Месопотамії часто можна зустріти злих духів – лилу, Ліліт, урдут Ліліт. Варто сказати, що істоти діляться на чоловічу і жіночу стать. В ті часи вважалося, що люди, які не залишили потомство при житті, стають демонами. Згадку про Ліліт також можна побачити і в епосі про шумерського героя Гільгамеша. Демониця жила всередині верби, разом з левоголовим орлом

Адам і Ліліт

Adam i Lilit

Найточніше про історію Адама і Ліліт Можна прочитати в книзі «Алфавіт Бен Сіра».

Жінка не захотіла підкорятися чоловікові. Вона сказала, що Бог створив їх двох за своїм образом і подобою, а тому вони рівні між собою.

Ліліт сказала вголос таємне ім’я Бога і полетіла від чоловіка. Адам пожалівся Творцеві, а той послав за утікачкою трьох ангелів.

ptakh Lilit

Ангели зловили її, але вона не захотіла повертатися, за що жінка була покарана: Бог зробив Ліліт безплідною; сотня дітей Ліліт буде вмирати щоночі; Ліліт приречена безперервно народжувати демонів.

Натомість Ліліт дала обіцянку, що вбиватиме всіх людських немовлят, крім тих, яких захищають ім’я Ангелів, або ім’я самої Ліліт. Вважається, що всі негаразди з породіллями й немовлятами – це робота демониці.

Також не варто забувати, що існує версія ніби саме вона стала тією змією, яка спокусила Єву, коли дізналася, що Бог створив нову дружину для Адама. Цікаво, що Ліліт не вигнали з Раю. А ось Єву, Творець вигнав з Едему.

Yeva

За іншою версією, вона стала демоном-спокусницею і відвідує молодих чоловіків вночі. Віч чого народжуються інкуби і сккуби.

А ось книга Зоар, розповідає, що Ліліт стала дружиною Сатани й матір’ю його дітей. Там вона склала компанію іншим темним і злим богиням – Калі, Хель, Ерешкігаль.

“Батяр” в Instagram https://www.instagram.com/batyar.lviv

Читайте також Цікавий гороскоп: яка ви тварина за знаком Зодіаку

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments