П’ятниця, 17 Вересня, 2021
додому Зірки ЯК І КОЛИ ГРА ПРЕСТОЛІВ НАРЕШТІ ВБ’Є СВОГО НАЙГІРШОГО ПЕРСОНАЖА?

ЯК І КОЛИ ГРА ПРЕСТОЛІВ НАРЕШТІ ВБ’Є СВОГО НАЙГІРШОГО ПЕРСОНАЖА?

Припущення того, яка смерть чекає на Рамсі Болтона, розкриває проблеми розробки катарсису ТВ смертей і висвітлює велику проблему, звернену до серії.

тиран, лиходій

Зауважте: інтернет кишить великою кількістю спойлерів щодо 6 сезону

З тих пір як Рамсі Болтон показав себе, як головний негідник Вестероса, шанувальники  Гри Престолів бажали його смерті. Вперше він з’явився в третьому сезоні, замаскований під північного союзника, посланця, щоб допомогти Теонові Грейджою, але він виявився божевільним, а його жага до жорстокості з кожною новою серією тільки зростала. (У минулому році читачі Atlantic визнали його фактично найгіршим телеперсонажем). Невже після яскравих і нудотних років зґвалтування, тортур, вбивств і поганих візуальних каламбурів, спекуляцій, нарешті насувається смерть цього ублюдка Болтона в шостому сезоні. Але  “Чи помре Рамсі в цьому сезоні?”, Також напрошується й інше, трохи складніше питання: “Якою смертю повинен померти Рамсі?”

“Такий день, безсумнівно настане,” сказав Реон, валлійський актор, який грає Рамсі і якого The New York Times назвав “найбільш ненависною людиною на ТБ” . “І я сподіваюся, що, це виглядатиме епічно противним, і скоріш за все пов’язано з драконами. Він повинен вилетіти з тріском”. “Це ідеал лиходія смертної-епопеї, з відтінком божественного задуму, який в’їдається в пам’ять” – повідомив один з кращих антагоністів sendoffs по телебаченню. З Рамсі повинні розпрощатись, як було покінчено з лиходіями у Breaking Bad, Fargo, Orange Is the New Black, The Wire, і Jessica Jones, шляхом хитрості, потужності і оригінальності.

Завдяки високій швидкості неприродних смертей і експансивного каталогу персонажів, Гра престолів може похвалитися найвищою концентрацією великих смертей лиходіїв на телебаченні. Цей список приносить задоволення: Візеріс Таргарієн, Джоффрі Баратеон, Ліза Аррен, Тайвін Ланністер , Русе Болтон, Крастер і т.д. В більшості шоу, в тому числі в Грі Престолів, цикл зосереджений на одній або двох основних сюжетних арках з антагоністами, перед тим, як позбутися від них, і все ж Рамсі застряг досить надовго. Це карикатурне зло, яке навіть будучи зарізане або отруєне, завдавши всім стільки страждань, не викличе у більшості глядачів ні краплі співчуття. Він переходить границі всіх правил, які зазвичай діють для малих екранних лиходіїв, так що це незвично важко уявити собі його виліт, який вдарить по всіх правильних розповідях.

Один з найбільших недоліків серіалу досі було те, що задовго Рамсі затримався в грі, особливо з урахуванням того, що він плоский персонаж. Багато критиків, в тому числі Кріс Орр і Salon’s Sonia Saraiya, стверджують, що Рамсі є найслабшою ланкою Гри престолів, недороге судно для непотрібного насильства, хто зробив мало, щоб виправдати себе, маючи таку велику роль. Найближче він підійшов до розвитку свого персонажа в сцені, де він обіцяє своїй мертвій коханці помститися за її вбивство, за секунду до того, як кидає її тіло на поїдання собакам. І що ще більше розчаровує, то це той факт, що в серіалі є кілька інших нікчем, на яких варто звернути більшу увагу.

Але навіть якщо припустити, що шоу вирішує виправити свою проблему з Рамсі, викресливши його з історії, виникає додаткова проблема із фіналом, від якого шанувальники будуть вимагати справедливого завершення. Проблема в тому, що глядачі люблять спостерігати за  “злими” персонажами, які відповідають в кінці за свої вчинки. На додаток до фатального видовища (жахливий король був отруєний на власному весіллі перед сотнями гостей, наркобарон, половина обличчя якого здувається і ходьба за кілька кроків перед руйнуванням), це підтверджує ідею, що хаотичний, неуважними всесвіт іноді отримує це право. Ось чому ідеї помсти, як у Вбити Білла, Олдбой, Керрі, Безславні виродки, і Мементо резонують так сильно.

Спостерігаючи за “злими” персонажами, яких в фіналі чекає фатальний кінець , підтверджує ідею про те, що хаотичний, неуважний всесвіт іноді отримує це право.

Отже, якщо за неписаними законами ТВ-лиходія, покарання має відповідати злочину осіб, які вчинили його, то на яке покарання дійсно заслуговує Рамсі? Навіть серед престолівських великих поганців – садиста Джоффрі, жорстокого  Тайвіна, чоловіко-вбивці Лізи Аррен, постать Болтона є особливою. На відміну від інших, він протримався серед живих найдовше, зробив більше екранних злочинів, ніж будь-хто інший. Напевно варто сказати, що можливість істинної відплати для Рамсі здається неможливою на даний момент. Найзапекліші, кровожерливі шанувальники престолів серйозно хочуть бачити сцену, де Рамсі каструють, гвалтують, емоційно і духовно знищують, або кидають на поїдання собак. (Хоча хто знає чим все закінчиться)

Таке закінчення буде також нехарактерним просто для серії, яка вбиває улюблених персонажів так само легко, як  дозволяє його монстрам жити – серія, яка захоплює в інверсії і асиметрії, люди не отримують те, що вони хочуть або заслуговують. Мається на увазі, можливо Рамсі залишиться живим, а якщо і помре, то це може статись найбільш простим способом. (Deadspin Том Ley уклав парі, що “Рамсі захворіє іспанським грипом, незалежно від версії Вестерос, і помре в своєму ліжку.”)

Крім цього, питання про те, як Гра престолів повинна вбити свого  найненависнішого лиходія, також пов’язується з більш серйозним, послідовним викликом: Які курйози готують нові серії, перевертаючи сюжетні очікування глядачів, і чи залишаться вірними своєму підривному етосу і приємним розповідям в перспективі? ТВ більше, ніж фільм чи вигадка, повинен дотримуватися основних канонів оповіді, щоб підтримувати одну історію протягом декількох сезонів. Ось чому, хто спостерігав за щасливим вбивством у Ходячих мерцях знає, що Рік Граймс не може померти, незалежно від того, скільки шанувальників цього б хотіли. Але Гра Престолів вбила свого уявного героя ще в першому сезоні, вийшовши “за межі всіх кліше кіно, і навіть за межі досяжності самого шоу-бізнесу”, пише Клайв Джеймс для The New Yorker. Він зазначив, що “шоу-бізнес, як правило, залежить від виконання наших бажань” – що – Гра престолів неодноразово відмовляється робити.

Виконуючи побажання і зважаючи на фантазії аудиторії, кожна хороша історія в кінці кінців завершується, і цілком можливо, що сюжет в книгах і серіалі буде йти в абсолютно різних напрямах для Рамсі. (Зрештою, воз’єднання Джона і Санси у  “Книзі Незнайомки” міг з’явитися прямо з казки, оскільки в книзі не було такої зустрічі.) Смерть Рамсі уві сні,  могла б бути найпростішим трагічним завершенням для людини, яка заслуговує не менше, ніж вічність в кожному з семи кругів пекла. З огляду на те, що постійно збільшується розрив у сюжеті між серіалом і книгами, шанувальники Гри престолів повинні бути готові до навіть найнеочікуванішого фіналу, і не включати жодного з варіантів.

Most Popular

Recent Comments