Понеділок, 4 Липня, 2022
додому Розваги Вміти почекати - головний секрет щастя | Батяр

Вміти почекати – головний секрет щастя | Батяр

Пам’ятайте: мрії здійснюються в певний момент. І цей момент називається: на все свій час.

Коли тобі виповнюється тридцять п’ять з плюсом, всі друзі й знайомі починають делікатно так заспокоювати, мовляв, з роками витримка збільшується, і, як хорошому спиртного напою, це значно додає якості й вартості. Так, чорт візьми, вони мають рацію: чим більше років, тим більша витримка.

Скільки проблем виникає в житті через те, що не можеш почекати! Не потерпіти – з цим у наших жінок, як правило, перебір (їх всепрощення часом і зменшити не завадило б), а ось саме – почекати.

Чи не розлютитися тут же, коли начальник у справі відчитав. Чи не відповісти в цю секунду, коли нахамили в магазині або в транспорті. Чи не дзвонити чоловікові, який не проявляє до тебе інтерес. Чи не поїхати через годину після сварки мириться до коханого, який сам завинив. Чи не накричати у відповідь, коли чоловік без попередження на підвищені тони перейшов.

І ще багато чого «не», тому що, коли ти молода, емоцій і гормонів – через край, а любові до себе мало.

divchyna

Коли ти стаєш зрілою особистістю, навіть ті, кому раніше незмінно вдавалося допікати, відзначають: “Ну, у тебе і витримка!”. А ти вже не знаєш, радіти цьому чи засмучуватися. Тому що, з одного боку, витримка – однозначно не ознака молодості, а, з іншого боку, іноді отримуєш неможливий кайф від того, що вмієш керувати собою, що самодисципліна – не порожнє слово, і ти таки можеш це.

У вашому житті, напевно, бувало або буває щось подібне … Написала одну гнівну смс, хочеться ще вісім навздогін настрочити та все пояснити. Посварилася через телефон з кимось близьким, розпирає тут же передзвонити й висловитися до кінця, і дзвонити до тих пір, поки твій номер не заблокують. Чи не відкрив молодий чоловік двері, будеш дзвонити у дверний дзвінок до тих пір, поки поліцію не викличуть. Відправила останнім прощальне електронного листа, а потім ще три найбільш прощальних, а через два дні – одне мирову. Мамі все висловила, пішла з дому, на завтра ввечері повернулася, бо квартиру винаймати – зовсім не казка. Вирішила з чоловіком розлучитися, заявою в запалі пригрозила, а через день прийшла гроші на чоботи просити. Грюкнула дверима в кабінеті начальника, через пів години принесла заяву на звільнення, ніч проплакала і вранці погодилася на понаднормову роботу не зі своєї посади. Тим самим вбила все досягнення від першого кроку, втратила самоповагу і показала себе вкрай неврівноваженою особою. Зупинитися б тоді …

cholovik

Припинити потік свідомості, коли бушують урагани в душі, дуже важко. Це високий клас – таке керування собою. Той, хто може в потрібний момент просто сказати собі: «Стоп!», Однозначно здатний виграти будь-яку війну і будь-яку партію. Вам вибирати, що вам допоможе: рахувати до десяти або до ста, множити триста шістдесят п’ять на двісті сорок і сім у розумі, вважати всі навколишні червоні предмети. Або розбити до біса свій мобільник, якщо рука так і тягнеться набрати номер. Або піти поплакати у ванній. Або вийти на вулицю й обійти свій район раз п’ятнадцять. Або віджатися від підлоги п’ятдесят разів. Або ще купа способів, щоб привести себе до тями – в почуття власної гідності.

Одного разу в житті настає час, коли ти розумієш, що твоє твоїм буде, і разом з цим приходить спокій. Ти починаєш ясно усвідомлювати, що кращий вибір може бути далеко не тим, який доля тобі підкидає зараз. Що якщо по якомусь приводу хочеться плакати, то це варто робити відразу ж, але всі листи й смс відправляти вранці (якщо на світанку на вулиці не наступить світанок в душі). Що за твоїми тридцятьма п’ятьма роками, будуть і тридцять шість, і тридцять сім років … І життя не зупиниться: і чоловік гідний зустрінеться, і діти народяться, і робота буде по серцю. Що вже про двадцять п’ять говорити, чого вже там коней гнати?

Схоже, вміти почекати – чи не головний секрет щастя. Чи не хапати перший-ліпший варіант, а взяти саме той, про який мріяв, або не ляпнути перше, що спало на думку і про що пошкодуєш, а сказати влучно, тонко і в точку – і отримати справжнє задоволення від того, що зміг витримати й уразити ціль. Тому що правильне рішення – така їжа, яку найкраще подавати холодною.

lyudyna

Ви можете заперечити: «А як же емоційний інтелект, якщо свої емоції пригнічувати?». Чи не пригнічувати, а усвідомлювати їх і керувати ними, відповідно, допомагати мисленню. Рідкісні рішення, прийняті похапцем, бувають ефективними. Емоційний інтелект – це точно не істерика.

І, найголовніше, твоя витримка народжує повагу до тебе. Це те, чого напевно варто в житті вчитися.

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: Сильних не люблять – вони незручні | Ними не можна керувати

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments