Четвер, 9 Грудня, 2021
додому Львів Відбувається знищення історії? | У Львові залили бетоном фонтан «Кульбаба»

Відбувається знищення історії? | У Львові залили бетоном фонтан «Кульбаба»

“Ми дуже здивовані, розчаровані і навіть злі. Попри усі переговори і домовленості, попри гучний скандал минулого року довкола незаконних земляних робіт на місці фонтану «Кульбаба» у Львові, цього тижня на тій же ділянці розпочали будівельні роботи без археологів”.

Про це повідомив  Науково-дослідний центр “Рятівна археологічна служба”

Як пише westnews.info у повідомленні сказано: “Аби не зупиняти процес проектування та спорудження нового фонтану на роки, у 2019 році ми за кошти Галицької районної адміністрації провели рятівні археологічні розкопки на місці проєктованого фонтану. Навіть порівняно невелика розкрита площа дала фантастичні результати! При цьому ми не ставили собі за мету повністю розкрити усю територію ділянки скверу. Чимало цінного і цікавого, що може розказати нам про історію Львова від часу його першої згадки, залишилось у землі для майбутніх дослідників. Але (!), і це дуже важливо, було досягнуто принципової згоди усіх сторін – замовника, проєктантів, генпідрядника та археологів, що усі подальші зміни у проєктних рішеннях, усі подальші земляні роботи узгоджуватимуться і виконуватимуться за участі науковців.

І поки ми чекали інформації про початок робіт, відбулось щось незрозуміле: будівельники (ТОВ «Патронат-Плюс») залили частину основи фундаменту гідротехнічної споруди. Так, знову без археологів. За словами нашого колеги Василя Петрика, який був вчора біля місця торішніх розкопок, бетонна основа облаштована частково на території, яка не досліджувалась. Тобто, генпідрядником було знову знищено ділянку давнього культурного шару на площі щонайменше 6 м2. Власне для таких випадків і мав бути присутній археолог(!).

Постає багато запитань:
✅ хто дав дозвіл на початок будівництва?
✅ чи погоджено проєкт центральним органом охорони культурної спадщини, адже йдеться про історичний ареал Львова?
✅ чи має виконавець будівництва дозвіл Міністерства культури України на виконання земляних робіт в історичному ареалі міста?
✅ чому знову проігнорували пам’яткоохоронну частину?

Вже сьогодні звертатимемось за роз’ясненнями і до замовників, і до виконавців.

Нагадаємо, торік на місці фонтану «Кульбаба», що на площі Галицькій у Львові, археологи дослідили рештки фундаментів костелу Воздвиження Чесного Хреста 1530-х років. Найдавніші артефакти, які вдалось виявити на ділянці, – уламки кераміки, що датуються VII-VI ст до н. е. Окрім цього в межах території костелу, знайшли рештки більше 10 осіб. Частина поховань була у правильному анатомічному положенні, в дерев’яних трунах”.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: https://westnews.info/news/U-Lvovi-vbivayut-istoriyu-na-misci-fontanu-Kulbaba-prosto-zalili-betonom-kulturnij-shar.html

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments