Понеділок, 4 Липня, 2022
додому Новини В Україні зміниться ціна на газ та бензин | ВР уже зареєструвала...

В Україні зміниться ціна на газ та бензин | ВР уже зареєструвала законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт аби урівняти акцизні податки на паливо. Експерти запевняють, що така зміна потрібна, адже отримані кошти йдуть на будівництво автомобільних шляхів.

Газ – найдешевший вид палива. Якщо порівнювати з бензином, то різниця в ціні майже вдвічі менша. Водночас їхня вартість не виході з заводу майже не відрізняється.

“Сьогодні в вартості бензину більша частина  – це податки. Акцизний податок на сто відсотків йде на будівництво доріг”, –  каже Леонід Косянчук, експерт енергетичних ринків.

Ціна на паливо формується відповідно до акцизів. Чим дорожчий акциз, тим дорожче паливо. Тут і виникає дисонанс, адже власники автомобілів, котрі заправляються газом так само як і інші користуються дорогами, але при цьому не вкладають кошти у будівництво автошляхів та інфраструктури.

За кожен літр бензину водій в Україні платить 7 гривень і 10 копійок. Тоді як за той же літр газу 1 гривню 79 копійок.

Експерти наполягають, що у Європейському Союзі такої різниці немає, а акцизи практично не відрізняються. Нагадаємо, в Україні також так було до 2010 року.

За даними експертів, цього року використання газу в Україні перевищило використання бензину, а це своєю чергою вилилось в недоотримання чималих коштів Дорожнім фондом. За останніми даними сума досягнула 5-ти мільярдів гривень.

На думку автора законопроєкту ціна на газ однозначно зросте, але водночас подешевшає бензин. Очікується, що ціна на дизель залишиться незмінною. Також автор переконує, що для споживача таке нововведення не буде критичним.

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: Водій «Еталону» в стані наркотичного сп’яніння скоїв наїзд на дитину | Дівчинка в реанімації

 

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments