Середа, 6 Липня, 2022
додому Новини В Україні перестали призначати соціальні пенсії | Що чекає нас далі?

В Україні перестали призначати соціальні пенсії | Що чекає нас далі?

В Україні соціальні пенсії припинили призначати ще з 2005 року. Замість цього надається матеріальна допомога. Повідомляє dilo.net.ua

“Зараз поняття “соціальної пенсії” зживає себе. Не можна сказати, що її немає, але з 2005-го вона не призначається. А ті, кому її вже призначили, доживають свого часу”, – заявив радник міністра соцполітики Микола Шамбір, інформує finance.ua.

Як зазначив урядовець, правила досить прості. Якщо є 15 років стажу, можна розраховувати на пенсію. А якщо немає стажу, роботи і взагалі будь-якого доходу, то можна розраховувати на соціальну виплату після 65 років. Її розмір рахується як різниця між доходом людини і прожитковим мінімумом.

Відтепер щороку, до 2027 року, вимоги до стажу будуть рости. Відтак, з 2027 року українці виходитимуть на пенсію так:

  • у 65 років – якщо є від 15 до 25 років стажу;
  • у 63 роки – якщо від 25 до 35 років стажу;
  • у 60 років – якщо є від 35 років стажу.

Зазначається, що пенсіонери мають право отримувати соціальну допомогу по догляду за ними вдома. Ця послуга доступна всім, хто не може обслужити себе і потребує постійної допомоги.

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також На Львівщині oсоби, які зазнали домашнього насильства та їхні діти зможуть отримати тимчасовий захист у притулку

Джерело!

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments