П’ятниця, 21 Січня, 2022
додому Життя В селі Оброшине в архітектурній пам'ятці XVIII століття автентичні вікна замінили на...

В селі Оброшине в архітектурній пам’ятці XVIII століття автентичні вікна замінили на пластикові

У архітектурній пам’ятці XVIII століття Палаці архієпископів в селі Оброшине на Львівщині автентичні дерев’яні вікна самовільно замінили на пластикові. Споруджений 1764 року палац перебуває у користуванні Інституту сільського господарства Карпатського регіону НАН України, однак там наразі не коментують цей випадок. Судячи зі зроблених 30 квітня фото, наразі замінили лише частину вікон і це зробили нещодавно, оскільки на землі досі лежать залишки автентичних рам.

За даними zaxid.net, про заміну автентичних вікон на пластикові у Палаці архієпископів 30 квітня повідомила відома на Львівщині рятівниця пам’яток, голова фонду «Спадщина.UA» Ганна Гаврилів (фонд займається реставрацією Поморянського замку та Тартаківського палацу). Вона заявила, що намір замінити вікна в цій пам’ятці ректор інституту заявив ще в лютому 2020 року під час зустрічі із сільським головою Оброшина.

«Я особисто як представник «Спадщина.UA» мала зустріч в Оброшино з директором цього навчального закладу у присутності сільського голови та представниці громади, де паном ректором було озвучено намір замінити вікна на пластикові. Його попереджено, що це категорично заборонено робити! Що це не лише незаконно, але й абсолютно вандально та безвідповідально!» – заявила Ганна Гаврилів.

вікна

За її словами вікна палацу були придатними до реставрації, попри це керівництво закладу вирішило їх просто замінити.

«Пану ректору було запропоновано в крайньому разі замінити вікна на нові дерев’яні, ідентичні за конструкцією до автентичних, та навіть запропоновано надати контакти якісних та недорогих виробників вікон, до чого паном ректором не виявлено ніякого інтересу з обгрунтуванням, що питання не в ціні, а що “так краще для будинку”», – додала активістка.

ZAXID.NET наразі не вдалося зв’язатися із ректором Інституту сільського господарства Олегом Стасівим. Водночас відомо, що Львівська ОДА не погоджувала встановлення у палаці пластикових вікон.

«Якщо є проекти на роботи в пам’ятках архітектури, то вони звичайно потрапляють до нас в департамент архітектури на погодження і ми про це знаємо. Наразі інформації про дозвіл на такі роботи у цьому палаці у нас немає. Ми це додатково перевіримо. Я розумію, що їм треба поміняти вікна у палаці, щоб його зберегти, але звичайно – не на пластикові», – заявила керівниця відділу охорони історичних пам’яток ЛОДА Ганна Харун.

Вона також розповіла, що сільська рада Оброшина зверталася до Мінкультури, щоб отримати на свій баланс цю пам’ятку архітектури однак Палац архієпископів досі перебуває на балансі Інституту сільського господарства.

Оскільки палац є пам’яткою архітектури національного значення, будь-які роботи у ньому мають отримувати спеціальне погодження.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://zaxid.net/u_pamyattsi_arhitekturi_xviii_st_u_seli_obroshine_samovilno_vstanovili_plastikovi_vikna_n1501649

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments