Четвер, 20 Січня, 2022
додому Новини Українці підписують петицію про передачу Києво-Печерської лаври Православній церкві України

Українці підписують петицію про передачу Києво-Печерської лаври Православній церкві України

Як писав Український дощ, на офіційному інтернет-представництві президента України 15 квітня було розміщено електронну петицію про розірвання договору оренди Києво-Печерської Лаври так званої Української православної церкви Московського патріархату та передачу лаври в користування Православної церкви України.

«Абсолютно справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальної православної церкви на території України. У свою чергу, Українська православна церква Московського патріархату не є автокефальною православною церквою на території України», – йдеться в документі.

В петиції зазначається, що Києво-Печерська лавра тисячу років є однією з найбільших святинь українського народу.

Читайте також: Вадим Новинський вже підписується як «диякон Вадим»

«Православна церква України (ПЦУ) — автокефальна православна церква на території України, п’ятнадцята в диптиху. Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії. ПЦУ утворилася внаслідок об’єднання трьох українських православних церков: УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП. Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православна церквою на території України», – йдеться в петиції.

Наголошується, що Українська православна церква Московського патріархату не є автокефальною православна церквою на території України. Крім того, високі церковні ієрархи Української православної церкви Московського патріархату були неодноразово помічені у висловлюваннях та діях направлених проти українського народу.

Автор петиції вважає, що з огляду на це, використання Києво-Печерської лаври Московським патріархатом слід припинити, розірвавши договір оренди.

У документі перераховуються численні висловлювання ієрархів УПЦ МП проти України та її незалежності.

«У листопаді 2008 року митрополит Онуфрій публічно заявив, що Голодомор 1930-х років український народ« заслужив »сам. 5 серпня 2014 митрополит Онуфрій в інтерв’ю власній прес-служб виступив із засудженням антитерористичної операції на Донбасі, а також відмовився визнавати причетність керівництва РФ до дестабілізації ситуації на Сході», – наголошується в петиції.

«Російських терористів-найманців священнослужитель називає не інакше, як «наші одновірці і брати», а проведення АТО – «братське кровопролиття», – підкреслюється в петиції.

Крім того, в 2018 році митрополит Павло (Лебідь) заявляв, що Крим ніколи не був українським.

Зазначимо, що всі бажаючі долучитись та підписати петицію можуть це зробити тут.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://ukrrain.com/peticiya_shhodo_pripinennya_vikoristannya_kievo-pecherskoi_lavri_upc_mp_nabrala_majzhe_23_tis_golosiv.html

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments