П’ятниця, 16 Квітня, 2021
додому Львів У центрі Львова планують збудувати православну церкву | Проєкт будівництва вже готовий

У центрі Львова планують збудувати православну церкву | Проєкт будівництва вже готовий

Переможця визначили ще у вересні 2019 року, але премії архітекторам досі не виплатили.

У Львові ще у вересні торік провели конкурс на найкращий проєкт будівництва храму Ікони Пресвятої Богородиці Скоропослушниці в районі вул. Костя Левицького – вул. Пекарської у Львові.

Тоді у конкурсі взяли участь 23 проєкти – зі Львова, Івано-Франківська, Києва, Дніпра, Кривого Рогу. Перші три місця посіли команди львівських архітекторів, а перше місце журі присудило Ігорю Хамарі та Євгенові Дацишину, асистентам кафедри «Архітектурного планування» НУ «Львівська політехніка».

Однак через карантин премії переможцям ще не виплатили, а реалізацію проєкту також поставили на паузу.

Як розповів Тvoemisto.tv головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, подальшу реалізацію проєкту пригальмували карантин та скарги стосовно учасників, проєкту переможця та самої процедури проведення конкурсу.

«Нам надійшли скарги щодо учасників щодо проєкту переможця та стосовно самої процедури. У нас є визначений переможець, але є вимоги Кабміну щодо проведення конкурсу, за якими на засіданні мають бути присутні обов’язково дві третини від присутніх, а там були тільки половина із членів комісії», – пояснив Антон Коломєйцев.

Через карантин змістилися виплати премій призових місць у сумі 90, 60 та 30 тис. грн. Їх обіцяють виплатити найближчим часом. Управління архітектури також брало до уваги скарги мешканців Львова у соцмережах.

«Було кілька формальних скарг і кілька неформальних, які публікувалися у мережі. Ми на них також звертаємо увагу. Тому ми звернулися до ініціаторів будівництва, архітекторів, щоб вони врахувати зауваження громадськості і врахувати їх у проєкт», – розповів Антон Коломєйцев.

Головний архітектор каже, що дуже важливо врахувати всі побажання та зауваження, тому що це вперше з часів незалежності у центрі Львова зводять новий храм.

«Хотілося би, щоб релігійна громада могла зреалізувати свою ідею спорудити релігійну споруду. Але тут дуже цінне історичне середовище і небайдуже, як вона виглядатиме. Важливо, щоб проєкт доповнив новою будівлею образ сакральних об’єктів у центральній частині міста», – розповів головний архітектор.

Він додав, що за кількістю поданих проєктів цей архітектурний конкурс був зразковим.

Через карантин зустріч із учасниками конкурсу та представниками релігійної громади не відбулася. На ній мають визначити, чи робити проєкт комбінованим, чи доопрацювати існуючий.

Настоятель громади УПЦ КП Личаківського району отець Микола Бобик розповів Тvoemisto.tv, релігійна громада проголосувала, що проєкт-переможець конкурсу повністю відповідає їхнім очікуванням. Розмови про будівництво церкви ведуться уже 5 років, каже отець.

«Я – прихильник духовної демократії. Щоби люди, які ходять у цей храм, мали право вибору і голосу», – сказав отець Микола Бобик.

Раніше отець розповідав, що їхня громада має 80 членів, а служби, на які приходять по півсотні людей, відправляють у капличці інфекційної лікарні.

Додамо, храм Православної церкви України планують звести у зеленій зоні біля університету ветеринарної медицини.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv 

На основі: http://tvoemisto.tv/news/chomu_u_lvovi_niyak_ne_pochnut_budivnytstvo_pravoslavnoi_tserkvy_na_pekarskiy_111337.html

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments