Вівторок, 9 Серпня, 2022
додому Львівщина У Миколаївському районі селяни зловили палія

У Миколаївському районі селяни зловили палія

29 квітня у Миколаївському районі на Львівщині провели рейд для виявлення паліїв трави. Про порушника у с. Ілів повідомили самі односельчани. За даними zaxid.net, йому загрожує штраф до 6 тис. грн.

У рейді взяти участь представники ДСНС, екоінспекції та Нацполіції. У цей самий час на телефон служби порятунку «101» повідомили про пожежу сухої трави поблизу с. Ілів Миколаївського району. На місце виїхали чергові рятувальники та представники, що проводили рейд.

«З’ясувалось, що місцеві мешканці виявили та затримали громадянина, який здійснив підпал трави. Працівники екологічної служби відразу на місці події відібрали пояснення та склали на порушника адмінпротокол за спалювання сухої рослинності», — розповіли у прес-службі ДСНС Львівщини.

Відтепер штрафи за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків суттєво зросли.

За повідомленням Держекоінспекції у Львівській області, від 17 квітня їхні інспектори склали протоколи на чотирьох осіб за порушення, які спровокували пожежі в екосистемах. Це жителі Миколаївського та Пустомитівського районів.

«На сьогодні щодо однієї особи навіть винесена постанова про штраф. На початку інспектори рекомендували найменші суми нових штрафів — 3060 грн, оскільки і площі вигорання невеликі. Проте надалі шкодувати нікого не будуть», — повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Мешканцям Львівщини вкотре нагадують, що під час спалювання знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://zaxid.net/meshkantsi_sela_na_lvivshhini_spiymali_paliya_travi_n1501616

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments