Вівторок, 24 Травня, 2022
додому Львів У Львові зацвів загадковий «кущ Мойсея» | В чому його небезпека?

У Львові зацвів загадковий «кущ Мойсея» | В чому його небезпека?

Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка не перестає дивувати: зацвів загадковий «кущ Мойсея». Квіти рослини, яку в народі ще називають «неопалимою купиною», у жодному разі не варто нюхати! 

Ясенець білий згадується в одній із біблійних легенд, як загадковий кущ, що горів, але не згорав, і з якого пророку Мойсею явився Бог. Принаймні, так припускають вчені. Про це пише VGORODE.

Ця рослина природно поширена у Південній та Центральній Європі, в Азії та на півночі Африки. Росте вона і в Україні, де зрідка трапляється на Подільській височині, Закарпатті та у Причорномор’ї, а тому потребує охорони та занесена до Червоної книги.

квіти

цвіт

квіточки

рожевий цвіт

кущ

Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

«Характерною особливістю ясенцю білого є наявність великої кількості прозорих крапчастих залозок, що є вмістилищем легкозаймистих ефірних олій. Останні зумовлюють специфічний стійкий запах рослини і продукуються у дуже великих кількостях. Зокрема, у спекотну безвітряну погоду в регіонах з жарким кліматом повітря навколо рослини настільки насичується леткими оліями, що може легко самозайматися, створюючи ефект «палаючого куща», що не згорає. В умовах помірного клімату подібне явище можна спостерігати, у спекотний безвітряний день, обережно піднісши до рослини запалений сірник. Тому й не дивно, що ясенець білий отримав народну назву «неопалима купина», – розповідають у ботсаду, наголошуючи, що «кущ Мойсея» надзвичайно небезпечний.

рожеві квіти

Виявляється, у спекотні дні його леткі олії можуть спричинити важкий фітодерматит, що супроводжується появою опікових пухирів на шкірі.

«Не варто також і нюхати квітки, – опіків слизових оболонок не оминути! Втім, попри всі застереження, ясенець білий – вкрай декоративний, і бодай раз у житті варто помилуватися блідо-рожевим цвітінням «палаючого куща», – кажуть садівники.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: https://lviv.vgorode.ua/news/sobytyia/a1120011-ne-njukhaj-u-lvovi-zatsviv-nejmovirno-harnij-ale-nebezpechnij-kushch

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments