П’ятниця, 20 Травня, 2022
додому Відео У Львові реставрують фасад храму Петра і Павла

У Львові реставрують фасад храму Петра і Павла

У Львові триває реставрація фасаду Гарнізонного храму св. Петра і Павла.

Спочатку фахівці відчищають з каменю цемент, біонарости щоб позбутися причин руйнування каменю. Далі камінь укріплять та відновлять втрачені елементи фасаду. Про це повідомляє Бюро спадщини.

За словами реставратора з каменю Остапа Поповича, у Львові не так багато історичних об’єктів де можна працювати з таким каменем. І це для фахівців становить неабиякий професійний інтерес.

«Першочергове завдання реставратора з  каменю – зберегти та продовжити його життя. Для цього ми визначаємо методику, яка дозволяє максимально ефективно це зробити. В процесі очистки ми виявили як мінімум чотири різні розчини, якими в різний час проводили ремонтно-реставраційні роботи. Але тогочасні матеріали подекуди нашкодили, особливо цемент», – розповів реставратор.

Скульптури на стіні фасаду храму датуються XVIII-XIX ст. Вони збереглися в не найгіршому стані, чого не можна сказати про кам’яні деталі, безліч з яких втрачено і потребуватимуть відновлення.

«Тут справа не лише у пошкодженнях спричинених часом, а швидше в неправильних реставраційних процесах, які проводили раніше. Головний ворог –  цемент, навіть його тонкий шар має надзвичайно руйнівну силу для каменю. Він під ним стає слабким, крихким і потребує тривалої реставрації і зміцнення», – додав Остап Попович.

Роботи з реставрації головного фасаду храму проводяться за кошти міського бюджету, на замовлення управління охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar

“Батяр” в Instagram 👉 https://www.instagram.com/batyar.lviv

Джерело

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments