Вівторок, 21 Вересня, 2021
додому Львів У Львові квітнуть півонії | Різнобарв'я сортів варте вашої уваги

У Львові квітнуть півонії | Різнобарв’я сортів варте вашої уваги

У Львові триває сезон цвітіння, нещодавно заквітли півонії. У ботанічному саду Львівського Національного університету імені Івана Франка цих квітів, як кажуть, до кольору, до вибору. 

Про це повідомили у Ботсаду ЛНУ ім. Івана Франка. Про це пише VGORODE.

«Дозвольте запросити Вас на бал… На бал півоній. Горді дами в розкішних темно вишневих оксамитових сукнях. Молоді панянки в білих та рожевих мереживних платтях. Галантні кавалери у фраках. Monsieur Jules Elie кружляє у вальсі з Mrs. J.V.Edlund, Prof. Gribauskas статечно оглядає танцюючі пари, а панянки Ewa і Cristine, – у сором’язливому очікуванні кавалерів, що забарились…», – йдеться у повідомленні Ботсаду.

рожеві

білі

Перші сорти півоній з’явились у 16 столітті в Китаї, де ця рослина відома з давніх часів і її вирощування вважалося «священною справою». У Європу китайські сорти потрапили в кінці XVII століття. Найбільш популярними вони стали у Франції, де й розпочалась інтенсивна селекційна робота зі створення нових сортів. У середині XIX століття селекцію півоній започаткували в Америці. Півонієвий селекційний бум не стихає й дотепер. На сьогодні виведено понад 5000 сортів цих рослин. У львівському ботсаду квітнуть близько 80 сортів.

 

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments