П’ятниця, 20 Травня, 2022
додому Львів У Львові хочуть демонтувати радянську мозаїку | Декомунізація триває

У Львові хочуть демонтувати радянську мозаїку | Декомунізація триває

Український інститут національної пам’яті планує звернутися до Львівської міськради з проханням прибрати мозаїку, що знаходиться на фасаді будинку побуту «Ювілейний», що на проспекті Чорновола 59. Про це повідомив керівник відділу аналізу регіональних особливостей та політики національних меншин УІНП Богдан Короленко.

Мозаїчне панно «Дружба українського і російського народів» символізує спільну історію  двох народів у розбудові радянської держави.

«Було звернення від мешканця, що у Львові є ця мозаїка із символікою комуністичного та тоталітарного режимів. Якщо це дійсно так, то ми звертаємось до органу місцевого самоврядування, аби вони виконали вимогу закону про декомунізацію, демонтували її. Очевидно, що таке звернення Львівській міській раді вже надіслано. Символікою комуністичного тоталітарного режиму є зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, тощо пов’язані з встановленням радянської влади, з діяльністю комуністичної партії», – розповідає Богдан Короленко.

Як він зазначив, що мова не йде про знищення панно, бо сучасні технології зможуть його демонтувати і при цьому не завдати шкоди. Якщо визнають цю мозаїку архітектурною й історичною цінністю.

«Не йдеться про те щоб її знищити, йдеться про те, щоб її усунути з публічного простору», – додає Богдан Короленко.

Як сказав заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, що жодних листів від Інституту нацпам’яті в міськраду ще не надходило. За його словами, мозаїка декомунізована і знаходиться у реєстрі історичних мозаїк міста, тобто підлягає збереженню.

«Цю мозаїку декомунізували, з неї зняли елементи тоталітарного режиму (серп і молот – ред.). Крім того, її внесли в перелік цінних мозаїк і панно Львова. Якщо буде лист з обґрунтуванням, будемо реагувати», – каже Андрій Москаленко.

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: Позбавлення волі за комуністичні символи на футболці | Юнак виявився львів’янином

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments