Субота, 21 Травня, 2022
додому Життя У Львові хлопець захворів на правець | Щеплення не допомогло

У Львові хлопець захворів на правець | Щеплення не допомогло

Це перший випадок правця на Львівщині у 2020 році.

У Львові  17-річний хлопець захворів на правець. Про це Tvoemisto.tv повідомила директорка Львівської обласної дитячої лікарні «Охматдит» Олександра Бурда.

За її словами, хлопець на вихідних травмував стегно, коли перелазив через паркан. За календарем він має всі щеплення, включно з правцем.

Спершу він почав скаржитись на дискомфорт у горлі, потім з’явилось «пощипування» м’язів пораненої ноги. Наразі його стан стабільний. У лікарні йому дали дозу імуноглобуліну проти правця, але цієї дози не достатньо.

Втім Олександра Бурда каже, що ані на Львівщині, ані в інших областях імуноглобуліну немає, тож до пошуків ліків залучили департамент охорони здоров’я ЛОДА та МОЗ.

У лікарні сподіваються, що хвороба протікатиме без ускладнень, оскільки хлопець має щеплення, а імуноглобулін удасться знайти закордоном.

Додамо, що це перший випадок правця на Львівщині у 2020 році. Перший за останні 10 років випадок правцю в дорослих на Львівщині виявили у 2018 році.

Довідка 

Правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Від ускладнень, за даними МОЗ, помирає 50% пацієнтів.

Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.

Захиститись від правця можна лише завдяки вакцинації. Дітям необхідно отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим потрібно поновлювати щеплення від правця кожні 10 років.

На основі: http://tvoemisto.tv/news/na_lvivshchyni_17richnyy_hlopets_zahvoriv_na_pravets_111464.html

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments