Понеділок, 4 Липня, 2022
додому Діти У хлопчика з Львівщини підозрюють сказ | Стан дитини задовільний

У хлопчика з Львівщини підозрюють сказ | Стан дитини задовільний

8-річний хлопчик, якого минулого тижня госпіталізували у Пустомитівську центральну районну лікарню з підозрою на сказ, перебуває у задовільному стані. Про це Tvoemisto.tv повідомив головний лікар медзакладу Іван Лабай.

«Хлопчик у задовільному стані. Йому роблять антирабічну вакцинацію. Все з ним в порядку поки що», – сказав лікар.

Нагадаємо, дитину, яка з Яворова, на вулиці вкусив невідомий кіт, тварина втекла. Дитину госпіталізували у Пустомитівську ЦРЛ, де вона частково отримала вакцинацію від сказу.

«Хлопчик частково – тільки дві дози – отримав вакцинацію від сказу. Далі курс перерваний, тому що у нього з’явилась реакція. Зараз він на лікуванні в Пустомитівській центральній районній лікарні. Не знаю, чи діагноз підтвердили, зараз триває обстеження. Але був факт укусу твариною і є явні ознаки», – сказала у коментарі Tvoemisto.tv головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко 3 вересня.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року на Львівщині від сказу померла 68-річна жінка, яку вкусив її собака. Жінка протягом трьох місяців не зверталась по медичну допомогу, тож врятувати її не змогли. Це був перший за 11 років випадок захворювання на сказ у Львівській області.

Додамо, що якщо сказ розвинеться, то призводить до летального кінця.

У випадку укусу будь-якою твариною – собакою, котом, білкою, лисицею, їжаком – потрібно негайно звернутись до лікарні або травмпункту за місцем проживання, аби там обробили рану та ввели антирабічну сироватку, щоб не допустити розвитку хвороби. Вводити її потрібно 5 разів з певним інтервалом. Перший раз – у той же день, коли людина травмувалась, або не пізніше, ніж за 14 днів після укусу.

Сказ – вірусна інфекція, що смертельно уражує центральну нервову систему. Людина заражається через укус скаженою твариною (90% випадків) або при попаданні її слини на пошкоджену шкіру та/або слизові оболонки (10% випадків), вкрай рідко – при знятті шкури з трупів скажених тварин, особливо лисиць. Інкубаційний період захворювання становить до трьох місяців, в окремих випадках – довше.

Захворювання розвивається не у всіх, кого вкусила тварина. Це залежить від місця укусу, розміру рани, кількості вірусу, що потрапив в організм людини, та того, чи вчасно зроблено профілактику. Хворіють приблизно 15-30% укушених, проте всі хворі помирають.

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: У Львівській області постраждало 207 дітей | Статистика ДТП з початку року

Джерело!

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments