П’ятниця, 23 Квітня, 2021
додому Новини У Долині Нарцисів господарюють карпатські буйволи

У Долині Нарцисів господарюють карпатські буйволи

На Закарпатті у відому Долин нарцисів повернулися знамениті карпатські буйволи майже після сторічної відсутності.

За даними dyvys.info, про це йдеться в повідомленні на офіційній сторінці Карпатського біосферного заповідника у Facebook.

Зазначається, що ці тварини були звичайними у місцевих господарствах і вважалися універсальними.

«Вони давали цінне молоко, дієтичне м’ясо і широко використовувалися як потужна тяглова сила. На жаль, нині вони практично зникли разом із багатьма іншими традиційними для Закарпаття породами свійських тварин», – йдеться у повідомленні.

Науковець каже, що буйволи не завдадуть шкоди нарцисам, бо випасатимуться у спеціально відведених місцях, обмежених по периметру електропастухом.

«По-друге, буйволи є дуже харизматичними і незвичними, що дозволить привабити в Долину нарцисів більше туристів, особливо в період поза цвітіння нарцису, який є дуже коротким і триває максимум три тижні упродовж травня» – додає науковець.

Зрештою, збереження цих цінних тварин, разом із іншими традиційними для регіону свійськими породами, може стати перспективним напрямком роботи Карпатського біосферного заповідника.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://dyvys.info/2020/05/01/u-dolynu-nartsysiv-pislya-storichnoyi-vidsutnosti-povernulysya-karpatski-bujvoly/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments