Вівторок, 24 Травня, 2022
додому Львів У Ботанічному саду у Львові зацвіло “сигарне дерево”

У Ботанічному саду у Львові зацвіло “сигарне дерево”

“Індіанським бобовим деревом” називають Катальпу – “рослину-мігрантку” з Північної Америки, яка останнім часом набуває все більшої популярності в садах та парках України. Про це пише Форпост.

У Ботанічному саду імені Івана Франка розповіли, що це вкрай декоративне, листопадне дерево, що може сягати до 30 м заввишки. Декоративності рослині надають великі серцеподібні листки, масивні гроноподібні суцвіття з білих, зі строкатим візерунком, дзвоникоподібних квіток, а також видовжені бобоподібні плоди, що довгий час не опадають. Останні, немов гірлянди, рясно вкривають дерево, завдяки чому рослина не втрачає привабливості навіть узимку.

дерево

листок

На батьківщині, у США, катальпа, окрім декоративного садівництва, має більш практичне застосування. Її деревині властива хороша текстура, м’якість, легкість та стійкість проти гниття. У зв’язку з цим вона застосовується для різьблення, виготовлення меблів та оздоблення інтер’єрів, а також для будівництва човнів. Завдяки специфічній формі плодів, в Америці рослина також широко відома під назвою “сигарне дерево”.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv 

На основі: https://dilo.net.ua/lviv/u-botanichnomu-sadu-lvivskogo-universytetu-zatsvilo-sygarne-derevo/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments