Вівторок, 24 Травня, 2022
додому Кримінал Три тисячі ув'язнених амністують через коронавірус

Три тисячі ув’язнених амністують через коронавірус

Міністерство юстиції запропонувало парламенту розглянути законопроєкт про амністію певних категорій громадян, які відбувають покарання в установах виконання покарань. Законопроєкт оприлюднений на сайті парламенту.

За даними tvoemisto.tv, у пояснювальній записці до нього міністр юстиції Денис Малюська зазначає, що в умовах поширення коронавірусної інфекції амністія допоможе запобігти поширенню хвороби серед ув’язнених та заощадити кошти на утримання тих, хто залишиться в установах виконання покарань.

Зазначається, що станом на 1 квітня 2020 року в установах виконання покарань було 32 тисячі 942 людини. Пропонується амністія для 3009 з них.

Ідеться про найбільш незахищених та вразливих соціально ув’язнених: неповнолітніх та жінок, а також чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей з інвалідністю, людей з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, людей, які досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, людей, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Критеріями застосування амністії будуть об’єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік тощо), що суттєво знижують небезпечність людей, яких пропонується звільнити, а також значний строк відбутого покарання на момент оголошення амністії.

Окрім того, ідеться про людей, які вчинили неумисні злочини, злочини, що не є тяжкими, злочини з необережності, умисні злочини, не пов’язані з насильством та заподіянням шкоди здоров’ю та життю.

Станом на 29 квітня законопроєкт розглядають у комітетах ВРУ.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: http://tvoemisto.tv/news/cherez_koronavirus_minyust_proponuie_amnistiyu_dlya_troh_tysyach_uvyaznenyh_109007.html

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments