Середа, 6 Липня, 2022
додому Життя Три рівні душі - три рівні мови | Який у вас?

Три рівні душі – три рівні мови | Який у вас?

Ще Сократу належить фраза «Заговори, щоб я тебе побачив». Тому що саме в мові виявляється сутність людини. У побудові пропозицій, підборі слів, інтонаціях, грамотності мови та ще безлічі дрібних, на перший погляд, несуттєвих елементів. У народі цю мудрість частіше називають «Зустрічають по одягу, проводжають по розуму». Адже розум тільки по мові й можна визначити:

Людина може бути красива і прекрасно одягнена. А може носити скромну сукню і не відрізнятися красою. А може ходити в табірному бушлаті або носити тілогрійку закопчену. Та тільки-но заговорить людина, стане ясно, яка у неї душа. Рівень розвитку душі проявляється в мові.

На найвищій стадії розвитку душі мова людини зазвичай неголосна і спокійна. Виразна і ясна. Він каже «дбайливими» словами. У його промові багато метафор і порівнянь, вона цікава. Нікого не образить і не зачепить така людина. Він уникає грубощів і різкостей, хоча говорить правдиво. Йому притаманний гумор, але найчастіше він сміється над собою, з гумором щось розповідаючи. Після розмови з такою людиною залишається піднесене почуття, як після гарної музики або хорошого фільму. Ви дізнаєтеся щось нове, на душі стає спокійніше. Він немов додає сил своїми словами. Але ці люди дуже чутливі. Якщо при них хтось обмовляє або брудно лається, їм фізично погано. Просто погано – і все. Вони навіть захворіти можуть.

На другій стадії розвитку душі мова людини активна й енергійна. Іноді навіть занадто. На різні теми він може говорити, але частіше за все він говорить про гроші, про політику, про особисті стосунки, про здоров’я. Він розповідає про свої судження, схильний сперечатися і спростовувати. Така людина любить жарти, але особливо – жарти над іншими. Вони йому здаються особливо смішними. Схильний така людина і до критики, а ось критику на свою адресу він не допускає, відразу сердиться і може почати лаятися. Він легко говорить про секс, схильний розповідати про свої особисті справи публічно. Після розмови з такою людиною відчуваєш втому, хоча спочатку може бути цікаво, – аж надто багато він говорить…

Нижча стадія розвитку душі – груба мова і лихослів’я. Людина з важкістю підбирає слова, якщо хоче щось розповісти – словниковий запас у нього убогий. А ось лається він віртуозно, багато слів знає. Гумор пов’язаний з темами смерті й насильства, зрадами й сексом, – цих історій така людина знає чимало. Він постійно когось обговорює і передає плітки й чутки, обмовляє. Мова його просякнута заздрістю і злістю, ниттям і скаргами. Тільки-но він відкриє рот, – і немов поганий запах поширився по кімнаті. Нестерпно перебувати поруч, як з помийним баком.

Ось три стадії розвитку душі – їх можна розпізнати по мові людини. І ми самі можемо перейти від однієї стадії до іншої, навіть протягом дня. Але чим частіше опускаєшся на третю, нижчу стадію, тим важче повернутися назад.

Люди з високою стадією розвитку душі лікують своєю мовою. А люди з нижчою – вбивають і заражають інших своїми міазмами. Люди з високою стадією розвитку душі довше живуть і рідко хворіють, це відомий факт. Мова не тільки зцілює інших, відбувається і самозцілення. Так що краще розвиватися і підійматися вгору по сходах; по сходах з правильних слів. До здоров’я та довголіттю…

Більше цікавого від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: Найкоротша консультація у психолога | Є чому повчитися!

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments