Субота, 21 Травня, 2022
додому Новини То чи повинні діти Донбасу та Криму вчитися в українських вишах? |...

То чи повинні діти Донбасу та Криму вчитися в українських вишах? | Думки розділились

В Україні триває дискусія, чи діти з окупованих Росією територій Донбасу та Криму повинні вчитися в українських вишах. Мовляв, через їхні пільги при вступі часто обдаровані абітурієнти з цього боку кордону не можуть потрапити в омріяний виш. Про те, чому все таки українське суспільство повинно йти на такий крок,  історик Микола Мельник 

Напишу непопулярне. Брати дітей з окупованих територій на навчання в Україну треба. Вони мають побачити інший світ, проблемний, але вільніший, ніж з того боку. Про це пише Твоє Місто.

Поляки безкоштовно вчать дітей з «картою поляка». Так само угорці, румуни. Багато з цих студентів вилітають після першого року навчання. Але є і такі, які добре вчаться, і дійсно стають справжніми, а не фейковими носіями польської (угорської, румунської) мови і культури.

Пригадайте, що анексії Криму передувала агресивна культурна та освітня політика – відкриття у Криму філій російських вузів, археологічні експедиції, журнали, книги, виставки. Ну, а бойовиками незаконних формувань, які хотіли б поступити в український виш без ЗНО, нехай займається СБУ та контррозвідка.

Перед звичайними дітьми не варто споруджувати «берлінський мур» (використаю цей заюзаний вираз). Більше того, я би розширив програму на Білорусь, Кубань, Вороніжчину.

Німці зробили безкоштовне навчання для іноземців і отримали великий бонус – навантаженість вузів, зайнятість у галузі обслуговування, зростання ринку нерухомості, можливість відбирати найбільш кваліфіковані кадри для власного господарства.

Зі свого досвіду – студенти Львівського університету з Криму і Луганська повернулися на свою батьківщину іншими людьми, і часто навіть українськими націоналістами.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv
Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments