Субота, 21 Травня, 2022
додому Новини Своєї радіації бракує | Україна погодилась прийняти ядерні відходи з Росії

Своєї радіації бракує | Україна погодилась прийняти ядерні відходи з Росії

“Це злочин”. Українців сколихнула звістка про те, що у нас в країні побудують сховище для відпрацьованих в РФ радіоактивних відходів.

Як повідомляє politeka.net державне агентство України з управління зоною відчуження (ГАЗО) затвердив проект будівництва сховища для високоактивних радіоактивних відходів, які будуть в переробленому вигляді повертатися з Росії. Про це  повідомила прес-служба ГАЗО у Facebook.

За даними керівництва Центрального підприємства з поводження з радіоактивними відходами, документація за проектом вже готується і незабаром буде подана на тендер.радіоактивні відходиЦе сховище буде призначатися для проміжного зберігання високоактивних відходів, що повертаються з російської федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій. Приймати на зберігання такі відходи українську сторону зобов’язує підписаний з РФ ще в 1993 році угоду про науково-технічне та економічне співробітництво в галузі атомної енергетики.

Сховище побудують на комплексі виробництв “Вектор”, який може гарантувати радіаційну безпеку укриття і надійне тимчасове зберігання відходів протягом усього терміну його експлуатації до 100 років.

нагадаємо, незабаром повідомлення зникло зі сторінки ГАЗО у Facebook. Проте вже встигло наробити шуму в мережі.

Українці бурхливо відреагували на таку звістку.

«Мало в Україні радіації і відходів!? Приймати, ще й від ворога!!! Небачена корупція і зрада на українській крові!!! Не можна засмічувати рідну землю радіоактивного заразою! Це назавжди!Схаменіться, зніміть угоду! Це злочин!!!», «Я так розумію будувати сховище будуть 100 років, і при цьому всі 100 років будуть пиз…ть гроші, як з саркофагом на ГОДИНУ…», «Ще одна біда чекає Чорнобиль», – пишуть в Інтернеті.коментарі

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://politeka.net/uk/society/264391-eshche-odna-beda-ukraina-primet-yadernye-othody-iz-rf-detali-rokovoy-sdelki

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments