П’ятниця, 21 Січня, 2022
додому Львівщина Що ж львів'яни побачать в платіжках за газ у квітні?

Що ж львів’яни побачать в платіжках за газ у квітні?

Квітнева ціна зазначена без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами.

Як повідомляє tvoemisto.tv ціна на газ для населення за квітень становитиме 2,9 грн/куб., що на 15% менше, ніж у березні. Про це повідомили у «Нафтогазі».

Із січня 2020 року оптову ціну на природний газ розраховують за результатами біржових торгів, що відбувалися з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF). Однак, у березні на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор: Оператор ГТС провів тендер на закупівлю газу на період постачання березень-грудень 2020 року і торги продемонстрували, що в Україні є значна конкуренція, яка призводить до зниження оптових цін на купівлю-продаж газу.

Тож ціну на газ за квітень для захищених споживачів в квітні розраховував за принципом вибору найменшого значення з двох альтернатив: індикативної ціни за постановою КМУ та середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на постачання газу Оператору ГТС України. Таким чином, оптова ціна квітня на 18% нижча за розрахункову ціну квітня згідно з постановою Кабміну.

Нагадаємо, що у січні Кабмін відмовився від гарантованої ціни на газ та прив’язав її до вартості на нідерландському газовому хабі TTF. Наприкінці лютого «Нафтогаз» розрахував вартість за новою ціною, яка становила 3,95 грн за кубометр без послуги оператора та торговельної націнки. Квітнева ціна зазначені без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: http://tvoemisto.tv/news/yakoyu_bude_tsina_na_gaz_dlya_naselennya_za_kviten_108812.html

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments