Субота, 21 Травня, 2022
додому Життя Румунська компанія буде видобувати газ на Львівщині

Румунська компанія буде видобувати газ на Львівщині

Як повідомляє Zaxid.net, власником видобутого газу, геологічних ліцензій та наявних активів залишатиметься «Укргазвидобування».

Міжнародна компанія Expert Petroleum упродовж 15 років видобуватиме газ на тринадцяти родовищах «Укргазвидобування» у західних областях України, в тому числі й на Львівщині. За повідомленням «Нафтогазу України»,цю компанію залучили до видобутку газу через відкритий конкурс. «Нафтогаз» очікує, що Партнерство з Expert Petroleum дозволить отримати додатково принаймні 300 млн куб. м газу на 13-ти малих родовищах у Західній Україні впродовж п’яти років.

«У межах першого в історії нафтогазової галузі України повноцінного сервісного контракту з підвищення видобутку (Production Enhancement Contract – PEC) західний партнер у перші 5 років співпраці зобов’язався інвестувати близько 1 млрд грн (перерахунок $30 млн за прогнозним курсом) в інтенсифікацію, буріння свердловин і розвиток інфраструктури, і, потенційно, здійснити додаткові інвестиції у подальшому», – сказано у повідомленні «Нафтогазу», який є власником компанії «Укргазвидобування».

У ньому наголошується, що укладена угода передбачає найбільші іноземні інвестиції в газовидобування України за останні 5 років. Вони підуть на розвиток невеликих і виснажених родовищ, на які в «Нафтогазу» немає достатньо власних ресурсів в умовах значного падіння цін на енергоресурси.

У «Нафтогазі» розраховують, що інтенсифікація робіт, збільшення податків та інших бюджетних відрахувань партнерства дозволить акумулювати понад 4 млрд грн до ВВП України загалом та Львівської області зокрема.

Контракт між Expert Petroleum та «Укргазвидобуванням» укладено на 15 років з можливістю подовження ще на 10 років. Для виконання цього контракту та пов’язаних із ним послуг Expert Petroleum зареєструвала спеціалізовану українську компанію, яка виступить стороною договору. У свою чергу, державний «Нафтогаз України», який є власником «Укргазвидобування», затверджуватиме плани розробки, щорічну програму робіт та бюджет, які компанія-оператор запропонує на цих родовищах. Оператор отримуватиме фіксовану плату за підтримку базового видобутку (на рівні поточних операційних витрат «Укргазвидобування» із урахуванням інфляційної складової) та за досягнення збільшеного видобутку. Повна власність на видобуту продукцію, геологічні ліцензії та наявні активи залишатиметься за «Укргазвидобуванням».

При цьому список родовищ, дна яких іноземний інвестор видобуватиме газ, відсутній.

Заснована у 2005 році компанія Expert Petroleum починала із проектів, пов’язаних зі збільшенням видобутку газу для румунської Romgaz». Вона OMV управляє видобутком на 25 виснажених родовищах, оперує 1200 свердловинами. Має штат близько 1000 працівників. Окрім України, Expert Petroleum працює в Румунії, Індії, Анголі, Казахстані та Північній Африці.

Київська «Експерт Петролеум Україна» була зареєстрована тиждень тому – 13 квітня 2020 року. Її засновником є компанія Expert Petroleum SPV SARL із Люксембурґу, а кінцевими бенефіціарами – компанії Expert Petroleum Founders SARL із Люксембурґу, GMS Specialized Services із Бахрейну, GMS Holdings із Кайманових островів і Гіаф Мунір Реда Сухтян (Ghiath Muneer Reda Sukhtian) з Йорданії. Усі ці країни є офшорними зонами, а це означає, що ці компанії сплачуватимуть податки у вищезгаданих країнах.

Директором «Експерт Петролеум Україна» є Вікторія Костянтинівна Сергеєва. Особа з такими ПІБ у 2015 р. на круглому столі в енергокомітеті Верховної Ради представляла ТОВ «РВE Деа Україна» російського бізнесмена Михайла Фрідмана, пишуть «Наші гроші».

 

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://zaxid.net/rumunska_kompaniya_z_ofshornimi_vlasnikami_vidobuvatime_gaz_na_lvivshhini_n1501186

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments