Неділя, 28 Листопада, 2021
додому Новини Президент України доручив зробити релігійні свята державними

Президент України доручив зробити релігійні свята державними

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну пропрацювати питання надання державного статусу окремим релігійним святам. Про це стало відомо із указу президента №303/2020

Серед свят, які повинні бути державними – Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду та інші.

Метою указу є “забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав і можливостей усіх вірян, ушанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного”.

Уряд має вивчити це питання та напрацювати пропозиції у взаємодії зі Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам’яті, після чого внести на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, раніше президент повідомив, що збирається зробити Курбан-Байрам та Ураза-Байрам державними святами в Україні, а в Києві побудувати нову велику мечеть.

У листопаді 2019 року предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) Єпіфаній заявив, що Різдво в Україні необхідно святкувати за григоріанським календарем – 25 грудня, а не 7 січня. За його словами, ПЦУ може змінити юліанський календар і перенести дату свята, однак для повного переходу необхідно бажання українського суспільства.

Єпіфаній також зазначив, що в даний момент важко уявити, скільки часу буде потрібно, щоб змінити дату святкування Різдва в Україні.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar

“Батяр” в Instagram 👉 https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: http://lviv1256.com/news/zelenskyy-doruchyv-zrobyty-okremi-relihiyni-sviata-derzhavnymy/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments