Вівторок, 24 Травня, 2022
додому Львівщина Поблизу Львова відкриють приватну колекцію збитих літаків часів війни

Поблизу Львова відкриють приватну колекцію збитих літаків часів війни

Згодом львівський дослідник та засновник проєкту Explorer Lviv Андрій Риштун планує відкрити у селі Хоросно біля Львова музей збитих літаків часів Другої світової війни. Облаштування зібраної колекції в музей планують завершити до кінця 2020 року. Про це він розповів Еспресо.TV.

Усі деталі літаків група експедиторів знайшли під час пошукових експедицій.

“У нас є вже більш ніж 10 різних літаків. Хоча літаками це важко назвати, це такий кульочок з супермаркету, де лежать маленькі частинки заліза. Але для нас все це цінне і дороге. Вони пов’язані з історією конкретного місця, конкретних людей і конкретного борту. Є двигуни від Junkers 52, нам їх подарували. Є кисневі балони, інші цікаві деталі”, – розповів Андрій про експонати майбутнього музею.

обломки

Музей для огляду Андрій облаштує на власному подвір’ї у селі Хоросно Пустомитівського району. Зараз ідея на стадії оформлення всіх деталей.

“У себе на подвір’ї зроблю купол, площею 30-40 кв. м і все це акуратно порозставляю, зроблю інформаційні матеріали. Подивимось, як воно буде”, – додає дослідник.

Виготовлення та монтаж купола займе кілька місяців, далі потрібно оформити інформаційні матеріали. Андрій очікує, що музей буде готовий прийняти перших відвідувачів з нового року. Наголошує, що вхід буде безкоштовним.

За словами дослідника, подібних літаків у Карпатах є дуже багато. Торік дослідники нарахували більше двох десятків, а цього року додалися нові знахідки.

Літаки знаходять за допомогою місцевих мешканців, які самі розповідають, де проводити пошукові роботи.

запчастини

“Наприклад, літак біля Яйка Ілемського (популярна вершина в масиві Горгани. – Авт.) лежав за кілометр від туристичного маршруту, там роками ходять люди, але ніхто про нього не знав. Люди завжди йдуть там, де є стежка, в корчі ніхто не лізе. Відповідно, поки хтось не скаже, де він лежить, шукати надзвичайно важко”, – розповів Андрій Риштун.

Цими вихідними команда Explorer Lviv дослідила німецький бомбардувальник HE-111(Heinkel) у Карпатах біля Долини. Літак, що летів з Кросно в Чернівці, розбився внаслідок поганих погодних умов. Молодий екіпаж зaгинyв на місці.

Ця робота дослідників зайняла загалом три роки, аби вияснити обставини, зібрати всі уламки до купи, ідентифікувати екіпаж.

Вчора ми дослідили німецький літак HE-111(Heinkel) в Карпатах коло Долини. Нам вдалося повністю ідентифікувати екіпаж,…

Posted by Андрій Риштун on Monday, July 6, 2020

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: http://lviv1256.com/news/bilia-l-vova-vidkryiut-pryvatnu-kolektsiiu-zbytykh-litakiv-chasiv-druhoi-svitovoi/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments