Неділя, 28 Листопада, 2021
додому Життя Площа Галицька у Львові після ремонту | 3D-моделі стародавньої церкви та фонтан

Площа Галицька у Львові після ремонту | 3D-моделі стародавньої церкви та фонтан

У Львові згодом розпочнуть реконструкцію площі Галицької, що у центрі міста. Недавно оригінальний проєкт реконструкції площі та фонтану «Кульбаба» частково відкорегували. Про це інформує Твоє Місто.

Проєкт змінювали, тому що минулого року під час початку реконструкції на місці виявили фрагменти костелу Воздвиження Чесного Хреста, який датують давнім 1530-м роком. Сам костел розібрали ще наприкінці XVIII ст. разом із міськими укріпленнями. Окрім цього під час розкопок знайшли останки 10  людей.

Через виявлені знахідки Науково-виробнича фірма «Рутенія» змінила проєкт. Саме тому реконструкція  була тимчасово заморожена у 2010 і дотепер, а вартість будівельних робіт зросла на мільйон гривень і тепер становить 4,5 млн грн. Саму «Кульбабу» з фонтану передадуть на збереження у музей «Територія терору», що на проспекті Чорновола.

Що буде на площі Галицькій?

На першому етапі робіт підведуть мережі, влаштують бетонну чашу фонтану, навколо якого можна буде сидіти. Також навколо нього облаштують освітлення території, а сам фонтан підсвітять.

фонтан

На цьому місці встановлять 3D-моделі давньої церкви з таблицею та історією цього місця.

На площі також демонтують МАФи, про що просило управління архітектури та урбаністики ЛМР.

Другий етап проєкту передбачає ремонт решти території в сторону до початку площі Соборної, влаштування нового озеленення та місць для сидіння і освітлення усього простору між вулицею Князя Романа і площею Соборною.

площа галицька

Реконструкцію мають провести до кінця 2020 року. Ремонтні роботи проведе ПП «Патронат», що виграла тендер й минулоріч.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: http://lviv1256.com/news/yak-u-l-vovi-vyhliadatyme-ploshcha-halyts-ka-pislia-rekonstruktsii/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments