П’ятниця, 20 Травня, 2022
додому Львів Платні автобуси від ЛОДА | 50 злотих за 500 метрів

Платні автобуси від ЛОДА | 50 злотих за 500 метрів

На українсько-польському кордоні організували платні автобусні перевезення для тих, хто не може перетнути кордон автомобілем. Це єдиний легальний спосіб для українців повернутися додому, оскільки всі пішохідні переходи закриті на час карантину. Попри те, що і президент, і уряд запевняли, що зроблять все для безперешкодного повернення громадян України, за перевезення на 500 метрів (!) приватна компанія збирає з кожного пасажира по 50 злотих (понад 320 грн за курсом НБУ).

За інформацією ZAXID.NET, у такий спосіб щодня через кордон перевозять близько 500 людей, тобто перевізник отримує близько 160 тис. грн за день роботи.

Прикордонники прямо вказують, що платні автобусні перевезення у пункті пропуску «Корчова-Краківець» організувала Львівська ОДА, а відповідальним за це є заступник голови ЛОДА Тарас Грень. Він заперечує свою причетність до здирницької схеми і заявляє, що сам звернеться до правоохоронців, аби ті перевірили діяльність перевізників на кордоні.

Про діяльність платних перевізників повідомляють у соцмережах українці, які користувалися цими послугами, щоб перетнути кордон. Особливо резонансним став допис червоноградського фотографа Богдана Шарка, який перетинав кордон у Краківці у п’ятницю, 24 квітня.

«До кордону приїхав машиною і, як і усі інші, хотів перейти пішки. Перед польською стороною збиралась черга, коли назбиралось близько 25 чоловік, приїхав автобус на українській реєстрації, сказали, що перевезуть на українську сторону, але за 50 злотих. Водії чекали ще близько двох годин, поки буде цілий автобус. В кінці нас порахували і в автобусі було 80 осіб (були і стоячі місця)», – повідомив Богдан Шарко.

Читайте також: Мінус 70 млн доходу до бюджету та масове скорочення у міськраді Львова

Він уточнив, що водії відмовилися давати квиток за проїзд і сказали, що це єдиний спосіб перетнути кордон.

Автобуси перевозять людей через нейтральну смугу до найближчої АЗС, де стоїть поліція з лікарями, а також інші автобуси, які після проведення медиками тестів на коронавірус розвозять людей далі.

На основі: https://zaxid.net/loda_organizuvala_platni_avtobusi_cherez_kordon_50_zlotih_za_500_metriv_n1501401

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments