Вівторок, 24 Травня, 2022
додому Життя Під Львовом працює бананова ферма | Масштаби захоплюють

Під Львовом працює бананова ферма | Масштаби захоплюють

Тропічний сад. Екзотичні саджанці. Літо цілорічно. І все поблизу. На заході України у селі Липники, Львівської області, працює перша бананова ферма, де окрім бананів вирощують ще з три десятки видів екзотичних рослин. Серед них є також кавові дерева, лимони, лайми, кумкват та гранати. Про це розповів власник ферми Андрій Труш Zaxid.net.

45-річний чоловік розпочав вирощувати екзотичні рослини близько 3 років тому. На фермі він вирощує понад десяток саджанців бананів у місяць. Всі екзотичні рослини сім’я Трушів продає. Часто купують дерева саме дизайнери, котрі використовують їх для прикраси інтер’єрів приміщень. Другою за популярністю серед покупців екзотичною рослиною, яка росте в теплиці сім’ї Трушів, є кавове дерево.

Фрукти є лише приємним бонусом, адже узагалі рослини сім’я вирощує задля саджанців та озеленення.

банани

Всі екзотичні рослини він вирощує у спеціальному вегетарії, який розробили за нідерландською технологією. У приміщенні цілий рік тримається тепло, що створює придатні для вирощування рослин та дерев умови.

Тропічні рослини господарі живлять кінським перегноєм та закордонною органічною сумішшю, адже, наприклад, банан страждає від хімічних сполук: його листя жовтіє та опадає.

Як стверджує пан Андрій, рослини цілком спокійно можуть рости у типових домашніх умовах та навіть будуть плодоносити. Проте для того, аби виростити банани в кімнатних умовах, потрібно дотримуватись певних технологій та процедур.

лимони

«Банан не буде таким довговічним, як, до прикладу, садженець лимона, адже лимон буде рости роками. Але рік-два садженець банана нормально росте у кімнатних умовах. Перед тим, як продати, ми такі саджанці готуємо, використовуємо багато органіки. 99,9% – це органіка, яку ми додаємо у ґрунт. І якщо банан правильно підливати, давати певні мінеральні добавки, то він буде чудово рости», – розповідає Андрій Труш.

Вартість двохметрового бананового дерева – 5000 грн, менші саджанці вартують дешевше, ціни розпочинаються від 100 грн.

ферма

Також на фермі проводять екскурсії, переважно це школярі приїжджають групами. Проводять там і так звані нічні екскурсії, все потребує попереднього запису.

Віднедавна банановий кооператив почав випускати крафтові лікери із натуральних складників домашнього виробництва. Ціна: 170 грн/250 мл.

Графік роботи кооперативу щодня із 10:00 ранку до 17:00.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: http://lviv1256.com/news/bilia-l-vova-pratsiuie-bananova-ferma-de-takozh-vyroshchuiut-lymony-hranaty-ta-inshi-roslyny/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments