П’ятниця, 21 Січня, 2022
додому Львів Першу частину зеленої лінії у Львові проведуть з Сихова до центру

Першу частину зеленої лінії у Львові проведуть з Сихова до центру

Першу частину велопішохідного маршруту, що з’єднає Сихів і центр Львова, прокладуть у парку Івана Павла ІІ. Сьогодні, 22 травня, виконком ЛМР надав ЛКП «Львівавтодор» функції замовника. Про це пише Твоє місто.

Як розповіла заступниця міського голови з питань ЖКГ Ірина Маруняк, доріжка пролягатиме від вулиці Скрипника до вулиці Хоткевича через парк.

Проєкт розробляли у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Як уточнили Tvoemisto.tv  у пресслужбі ЛМР, вартість робіт наразі не відома.

Ця ділянка стане демонстраційною, натомість у майбутньому цей маршрут має протягуватись на 8 км. Він пролягатиме від Центру Довженка через межу парку Івана Павла ІІ, берег річки Зубра, Хуторівку, територію католицького університету до вулиці Луганської та залізничної станції «Персенківка», далі вулицею Козельницькою та через два парки – Стрийський та Парк культури. Завершуватиметься маршрут на вулиці Вітовського.

Зелений маршрут із Сихова до центру планують облаштувати вже через кілька років. Одну з перших концепцій розробили в Urbanideas, за якою через Парк культури мала проходити канатна дорога, а до кінцевої Шувару мала б їхати монорейка.

Ще кілька варіантів маршруту розробляла «Групи 109». Цей проєкт був менш затратним і коротшим. Натомість концепцію першої ділянки розробили в Urban Curators. Детальний проєкт та відрізки маршруту можна переглянути за посиланням.

маршрут

Крім безпосередньо маршруту, проект передбачає створення додаткових просторів, наприклад, спортивні чи дитячі майданчики. Крім цього, Зелена лінія може дати старт розвитку заміського велосипедного маршруту – вздовж русла Зубри чи у напрямку Винниківського лісу.

В Україні зелений маршрут планують прокласти у Харкові. Там зелені коридори мають охопити 58 км уздовж чотирьох міських річок. Також уже почали будівництво велопішохідного моста у Києві, який прокладають над Володимирський узвозом. Схожі проекти реалізовують у США та Європі, зокрема у Цюриху та Берліні.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: http://tvoemisto.tv/news/pergu_chastynu_zelenoi_linii_u_lvovi_prokladut_u_parku_ivana_pavla_ii_109737.html

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments