Четвер, 13 Травня, 2021
додому Львів Перша пересадка підшлункової залози відбулася у Львові

Перша пересадка підшлункової залози відбулася у Львові

В Україні вперше зроблена операція з трансплантації підшлункової залози. Операцію зробили у клінічній лікарні швидкої допомоги у Львові. Про це у соцмережі повідомив доктор медичних наук Андрій Базилевич. Про це повідомляє Дивись Info.
«Сьогодні, 7 серпня 2020року, 3-я година ночі. Щойно завершилась перша в історії трансплантології України, я акцентую вашу увагу – перша – операція з трансплантації підшлункової залози від посмертного донора! І ця дійсно епохальна подія відбулась у Львові, у клінічній лікарні швидкої допомоги!
Під керівництвом доктора медицини Григорія Лапшина з університетської клініки м. Любек, Німеччина, який очолив хірургічну бригаду, до складу якої увійшли Владислав Закордонець (завідувач відділенням трансплантації нирки інституту ім. акад. О.О.Шалімова) та Юрій Шаваров – керівник Центру хірургії лікарні», – зазначено в дописі. Також під час брифінгу Степанов розвінчав міф про «чорних трансплантологів».
За його словами, це неможливо, бо такі операції високотехнологічні, в них задіяна велика кількість людей. «Такі операції можуть бути проведені виключно в високоспеціалізованих медичних закладах, високопрофесійними лікарями. Із задіянням великої кількості обладнання. Тому це міф», – додав очільник МОЗ. За даними Міністерства охорони здоров’я щорічно в Україні близько 5 тис. осіб потребують пересадки органів.

Зараз в Україні діє пілотний проєкт, в якому задіяні 24 заклади охорони здоров’я, що здійснюють трансплантацію органів, з них 6 – пересадку кісткового мозку. За перше півріччя 2020 року проведено 14 операцій з органної трансплантації. За 2019 рік зроблено 21 операцію з трансплантації кісткового мозку.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar

“Батяр” в Instagram 👉 https://www.instagram.com/batyar.lviv

Джерело

Ігор
Ігор
Спостережливий житель культурної столиці, який охоче розповість про "катаклізми" буденного Львова. Все те, що відбувається точно не залишить Вас осторонь.

Most Popular

Recent Comments