Четвер, 20 Січня, 2022
додому Новини Одна з найпопулярніших мов у Вікіпедії УКРАЇНСЬКА!

Одна з найпопулярніших мов у Вікіпедії УКРАЇНСЬКА!

Українська вільна онлайн-енциклопедія «Вікіпедія» вперше досягнула планку в 100 мільйонів переглядів протягом місяця, завдяки чому піднялася в рейтингу на чотири щаблі – з 20-го на 16-е місце.

Про це заявив Юрій Пероганич, гендиректор Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

«У порівнянні з квітнем 2019-го, українська «Вікіпедія» за відвідуваністю піднялася на чотири щаблі з 20-го на 16-е місце, випередивши «Вікіпедії» шведською, чеською, корейською, в’єтнамською та фінською мовами, але пропустивши вперед турецьку, яка в Туреччині рік тому ще була під забороною», – зазначив він.

Раніше Пероганич повідомляв, що українська «Вікіпедія» стає дедалі популярнішою й наздоганяє за кількістю переглядів російську.

«Найпопулярнішою у квітні в Україні була «Вікіпедія» російською мовою – 139 млн переглядів, українська «Вікіпедія» – друга, з показником 89 млн переглядів», – казав вікіпедист, гендиректор Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

Нагадаємо, у квітні 2016 популярність російської «Вікіпедії» в Україні була у 2,7 раза вищою за популярність української (115 млн проти 43 млн).

Рік тому, у квітні 2019-го, російська «Вікіпедія» випереджала українську удвічі – 109 млн проти 55 млн.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://ukrrain.com/ukrainska_mova_stala_odnieyu_z_najpopulyarnishih_u_vikipedii.html

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments