Понеділок, 4 Липня, 2022
додому Діти Найжахливіше, що можуть зробити батьки для своєї дочки | Для роздумів кожному!

Найжахливіше, що можуть зробити батьки для своєї дочки | Для роздумів кожному!

Найжахливіше, що можуть зробити батьки для своєї доньки – виховати її «хорошою дівчинкою». Я не кажу зараз порядної, розумної або відповідальною. Я кажу – хорошою. «Хороша» – це звичка орієнтуватися на чужі оцінки, боязнь образити будь-яку наволоч, прагнення розглядати краще в кожній какашці. Бути гарною – читай, зручною – це важкий тягар, від якого багато хто не може позбутися все життя.

Хороших дівчаток дуже люблять дорослі. Вихователі в дитячому садку, батьки, вчителі початкових класів. Скажеш хорошу дівчинку доїдати до кінця суп або кашу – вона доїдає, давлячись, аби не засмутити дорослих. А потім, у дорослому житті, не розуміють, звідки у них зайва вага і звичка їсти більше, ніж потрібно тілу. Та не чує вона своє тіло, не привчена. Привчена заглядати в очі виховательці: я сита, або ще немає?

Хороша дівчинка не грубить дорослим. Чи не говорить з ними грубо, і навіть на рівних не говорить: тільки посміхається, підтакує, слухається. А коли в 14-15 років до неї з хтивою посмішкою починає притискатися дорослий дядько, дівчинка навіть не може відповісти – не має досвіду. Так і терпить в жаху, і багато ще буде терпіти там, де треба твердо і голосно сказати: прибери руки швидко!

Хороша дівчинка вчиться на одні п’ятірки. Четвірка для неї – трагедія. За роки навчання вона так звикає орієнтуватися на оцінки інших, що і далі за звичкою живе в нервовому очікуванні: як мене оцінюють? Що про мене говорять? Чи всі вважають мене хорошою? Дівчинка хоче отримувати від світу п’ятірки, як в школі. Але дорослий світ влаштований інакше, він скупий на похвалу і щедрий на стусани. Дівчинка страждає і п’є заспокійливі, якщо не щось міцніше.

Хороша дівчинка намагається бути зручною для навколишніх, найзручнішою, ніж розношена домашні капці. Догоджає, піклується, жертвує собою. Ось тільки жертви ці часто не тільки не цінують, а й вважають ознакою слабкості. І користуються ними, не соромлячись, що вже тут говорити. Скільки хороших, порядних дівчаток, вихованих в ідеалах жертовності, отримують в чоловіки нероб, дармоїдів і альфонсів. А ті, не соромлячись, їдуть на дружин, та ще й батогом поганяють.

Хороша дівчинка привчена терпіти. Щоб не відривати дорослих від їх важливих справ своїми дріб’язковими проблемами. Слухняно чекати, коли на неї звернуть увагу. Вона так звикає терпіти, що це стає її другою натурою, способом життя – знаходити страждання навіть там, де його немає. Навіть ліжко собі нове купити дівчинка не може роками, просто не помічає того, як ниє у неї спина і шия від незручного спального місця. Просто звиклася зі стражданням, як з необхідністю.

Мати хороших дітей – дуже зручно для дорослих. Хороші діти, як квіти в горщиках, розставлені по підвіконнях, радують око. Але для життя бути «хорошим», на жаль, дуже погано. Від «хорошості» потім доводиться довго і з зусиллям позбавлятися. Так що краще нехай вже вони не будуть зручними. Зате будуть сміливими, які вміють за себе постояти, розуміє свої бажання, потреби та кордони. Нехай звикають оцінювати себе самі, а не заглядати в очі вчителям. Нехай, якщо потрібно, грублять і дають здачі. Хай не будуть хорошими. Нехай будуть щасливими…

Більше цікавого від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: Як Ви схрещуєте Руки – Такий У Вас I Характер

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments