Вівторок, 24 Травня, 2022
додому Новини Найгарніші бібліотеки нашої країни | Від давнини і до сьогодні

Найгарніші бібліотеки нашої країни | Від давнини і до сьогодні

В Україні існує величезна кількість бібліотек, які як музеї, вражають своєю оригінальність та різноманіттям. Ми зібрали 7 найгарніших бібліотек України, які захоплюють не лише красою, але й наповненням. Від однієї з найбільших в світі до дуже сучасної. Про це пише lviv1256.com.

Наукова бібліотека Львівського університету імені Франка

Львів, вулиця Драгоманова, 5

бібліотека

Однією з найдавніших і найбільших бібліотек України є Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка. У жовтні 2008 р. бібліотека, яка розпочала свою історію як навчальна книгозбірня школи при єзуїтському колегіумі, відзначила своє 400-річчя.

Наразі фонд бібліотеки налічує понад 3 мільйони книг. Серед них є цінні стародруки і рукописи, найстаріший з яких датований ХІІІ століттям. Окрім цього, у бібліотеці зберігаються унікальні видання з особистої бібліотеки французького кардинала Мазаріні, гетьмана Івана Мазепи та французького короля Людовіка XV.

Проводити час у науковій бібліотеці – суцільне задоволення. Адже розкішні орнаменти на стінах вражають своєю красою.

Серед читачів цієї бібліотеки були і майбутній гетьман України Богдан Хмельницький,

Львівська національна бібліотека України ім. Василя Стефаника

Львів, вулиця Стефаника, 2

національна бібліотека

Фото: photo-lviv.in.ua

Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника є одним із найбільших в Україні державним сховищем унікальних рукописних і друкованих пам’яток книжкової культури, творів українського та зарубіжного мистецтва.

Щорічно універсальними інформаційними ресурсами бібліотеки користується понад 10 тисяч читачів, серед яких: академіки, доктори та кандидати наук, наукові співробітники, спеціалісти, студенти вищих закладів освіти, а також зарубіжні користувачі.

У фондах Львівської національної бібліотеки зберігається понад 8 мільйонів примірників друкованих видань, серед яких: 250 тисяч рідкісних видань, понад 75 тисяч рукописів, 38 тисяч нотних видань, 49 інкунабул – рідкісних книг, які видавалися в Європі від початку книгодрукування і до 14 століття.

Наукова бібліотека

Будівля бібліотеки двоповерхова. Фасади лаконічні, не обтяжені особливим декором. Висота двох поверхів різна, перший – вищий, другий – нижчий. Вікна мають форму прямокутника. У залі рукописів зберігся зразок ліпнини 19 століття.

Бібліотека Центру Митрополита Шептицького

Львів, вулиці Стрийська, 29

центр митрополита

Це місце, яке розвінчує всі міфи про те, що ходити в бібліотеки не модно. А навпаки – воно пробуджує бажання вчитись, розвиватись та пізнавати нове. Дизайн фасаду виконано таким чином, що бібліотека нагадує стос книг.

Центр Митрополита Андрея Шептицького – це не лише сучасна бібліотека, це ще й навчальний простір. Тут ви можете потрапити на цікаву лекцію українських та іноземних фахівців, взяти участь у дискусії та послухати виступи сучасних музичних колективів.

Стильний дизайн, привітний персонал, велика кількість книг та красиві пейзажі за вікном створюють неймовірну робочу атмосферу. У бібліотеці Центру створена електронна пошукова система, яка працює через термінали, для самостійного пошуку необхідної книги. Фонд бібліотеки налічує більше 160 тисяч примірників книг, більшість з яких знаходиться у вільному доступі.

студентська бібліотека

Студенти та викладачі працюють у навчальних аудиторіях, розташованих на 4-му поверсі Центру. В офісі на п’ятому поверсі розмісщується адміністрація Українського католицького університету. У Центрі працюють кафе і книжковий та сувенірний магазин.

Одеська національна наукова бібліотека

Одеса, вулиця Пастера, 13

одеська бібліотека

Книгозбірня вважається першою публічною бібліотекою на території України. З’явилась вона у 1829 році за наказом Миколи I.

До наповнення бібліотеки долучилось багато відомих та заможних людей. До прикладу, граф Воронцов подарував книгозбірні 600 томів французьких класиків у розкішному виданні Фірмена Дідо. Нині фонд найстарішої публічної бібліотеки налічує п’ять мільйонів документів з усіх галузей знань майже 130 мовами світу.

зал

Окрім великої кількості цікавих книг, бібліотека зачаровує ще й своїм розкішним виглядом. Адже її вважають однією із найкращих зразків бiбліотечної архітектури в Україні в стилі неокласицизму. Над проєктом працював відомий архітектор Федір Нестурх. Чарівності цій будівлі надає й те, що вона розташована у старовинній частині Одеси.

Національна бібліотека України імені Вернадського

Київ, проспект Голосіївський, 3

місто

Це бібліотека, яка може задовольнити потреби будь-якого читача. Адже її фонд налічує 14 мільйонів книг. Саме тому вона входить у десятку найбільших книгозбірень світу.

Потрапивши туди, окрім кількості книг, вас здивують й масштаби будівлі. Бібліотека складається з 27 поверхів. Не дивно, що вона вважається найбільшою за своєю площею бібліотекою в країні.

Універсальними інформаційними ресурсами бібліотеки користується близько 240 тис. читачів, яким щорічно видається майже 1 млн документів. Щодня Бібліотеку відвідує близько 1 тис. науковців, аспірантів і студентів, фахівців різного профілю.

книга

Представлені зокрема «Апостол львівський» (1574) Івана Федорова, Віленське «Євангеліє» Петра Мстиславця (1575), «Требник» Петра Могили (1646).

Національна наукова медична бібліотека України

Київ, вулиця Льва Толстого, 7

вулиця толстого

Заснована 6 листопада 1930 року як Київська державна медична бібліотека. Основний фонд — понад 1,5 млн примірників 35 мовами світу та понад 2,5 тис. електронних ресурсів з доступом до повних текстів в режимі On-line. Щорічно обслуговує понад 72 тис. спеціалістів-медиків і 1,5 тис. медичних установ. Підтримує партнерські зв’язки з 35 бібліотеками та науковими закладами в 17 країнах світу.

книги

Серед фонду бібліотеки є колекція стародруків. Найбільш цінні раритети зберігаються у сейфах виготовлених Францем Фрейгером ще в кінці XIX століття. Серед колекцій  фонду є твори Гіппократа, Галена, Везалія.

Національна бібліотека для дітей

Київ, вулиця Баумана, 60

дитяча

Хочете потрапити у казкову країну книжок? Тоді вам точно потрібно відвідати Національну бібліотеку України для дітей.

Будівля оздоблена авторськими керамічними панно і композиціями видатної української художниці-керамістки Ольги Рапай. Окрім читання, діти можуть відвідувати театральний гурток з ляльковим театром, проводити час у літньому кольоровому дворику та у музичній залі.

ансамбль

У бібліотеці зберігається 500 тисяч примірників книг, журналів та аудіозаписів. Для зручності читачів література у книгозбірні поділена на зали дошкільної та шкільної програми.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv 

На основі: http://lviv1256.com/lists/nayharnishi-biblioteky-ukrainy-iaki-varto-pobachyty-vid-istorychnykh-do-suchasnoi/

 

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments