П’ятниця, 20 Травня, 2022
додому Діти Навчити дітей прибирати в квартирі легко | Поради батькам

Навчити дітей прибирати в квартирі легко | Поради батькам

Умовляння, шантаж, погрози. Як навчити дітей прибирати за собою без нервів і роздратування? Дослідження Українського дощу доводять, що такі методи є, але окрім них вам знадобиться глибокий вдих, посмішка і наполегливість. 

Змінити правила

Якщо ви звикли переконувати розмахуванням руками, переходячи на крик, то саме час придумати щось краще. Нові правила повинні бути викладені якомога чіткіше для всіх учасників процесу, і вони мають бути послідовними. Інакше діти сприймуть це як вашу слабкість і правила перестануть бути обов’язковими для дотримання.

Насмітив – прибрав

Проблема безладу в тому, що він утворюється постійно. Тому його потрібно «душити в зародку»: першим правилом нехай стане «насмітив – прибрав». Прибрав одразу. Це досить проста концепція. Ви теж так робите, правда?миття рук

Конкретне прохання

Однією з найбільших перешкод для успішного прибирання буде ваше нависання над дитиною зі словами: «Прибери в кімнаті». Молодші діти при цьому застигають з відсутнім поглядом, як олені у світлі фар автомобіля. В їхніх головах проноситься: «Прибери? Що? Куди? Про що ти? » Ставте конкретні завдання:

Визначте місце для кожної речі 

  • На ящики з різними іграшками та речами наклейте наліпки з підписами або зображеннями
  • Попереджайте заздалегідь про заплановане прибирання
  • Відведіть на прибирання певний відрізок часу і дотримуйтесь розкладу
  • Говоріть чітко, ваша вимога не повинна звучати як запитання
  • Ставте завдання прибрати конкретні речі або категорію речей
  • Поясніть наслідки невиконання і розкажіть про заохочення за виконання

Розділяй і перемагай

Повномасштабний безлад може лякати як дорослого, так і дитину. Розділіть прибирання на дрібні доручення і домагайтеся їхнього послідовного виконання. Наприклад, спочатку попросіть розкласти по місцях всі червоні та жовті іграшки. Або конструктор і пазли. Продовжуйте в тому ж дусі до повної чистоти.іграшки

Додайте веселощів

Доручення по дому можуть бути прикольними. Для цього ви і купили собі круту газонокосарку, чи не так? Але що придумати для дітей? Спробуйте додати до процесу прибирання наступні елементи:

Змагання

Якщо у вас двоє дітей і більше, то тут і вигадувати нічого, вони й самі собі ці змагання організують. Ваша роль – стежити за тим, щоб програвшого не дражнили.

Інструменти

Швабри та віники можуть перетворитися зі звичайних помічників на магічні артефакти.

Музика

Прибирати під ритми улюбленої музики – це більше енергії та гарного настрою і менше витраченого часу.

Робота над собою

Зрозумійте, в прибиранні є важливі моменти, які залежать від вас. Якщо у вас нереалістичні очікування щодо швидкості та якості прибирання, на вас чекає розчарування і стрес. Якщо ви почнете сердитися, дітям може сподобатися ваш драматизм. Якщо ви переробите те, що зробили вони, це їх деморалізує. Тому варто встановити не надто високу планку як, наприклад, ви встановили б якій-небудь клінінговій компанії. Трохи безладу буде завжди, поки у вашому домі є діти. З цим можна змиритися.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://ukrrain.com/yak_navchiti_ditej_pribirati_za_soboyu_bez_stresu.html

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments