Вівторок, 9 Серпня, 2022
додому Львівщина На Львівщині реалізовують програму агропромислового розвитку

На Львівщині реалізовують програму агропромислового розвитку

Як повідомили 15 червня Гал-інфо у прес-службі ЛОДА, у Львівській області напрацьовуватимуть нові напрямки підтримки для розвитку органічного виробництва.

город

спільнота

12 червня працівники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації здійснили робочий візит до Старосамбірщини.

На спільній із фермерами нараді обговорили питання розвитку та функціонування кооперативу органічного та підтримки з обласного та державного бюджетів.

“На Львівщині реалізовується 5 – річна Комплексна програма підтримки агропромислового розвитку, на яку щорічно виділяється найбільший ресурс серед областей України -18 млн. Також цього року з державного бюджету на підтримку АПК у 2020 році виділено 4,0 млрд грн”,- зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська.

Не оминули земельної тематики. Відтак, обговорили  зміни до чинного земельного законодавства.

Заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок  розповіла  про основні положення Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX від 31.03.2020 (номер реєстрації №2178-10 від 10.10.2019), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від  10.07.2018 № 2498- VIII.

Також порушили питання напрацювання проєкту еко-харчування в школах та окреслення дорожньої карти щодо втілення проекту в життя.

На даний час в області вже створено перший органічний кооператив – СОК «Органік Гарден», який зацікавився участю в проекті. До кооперативу ввійшло більше 6 учасників, зокрема  фермерські господарства та фізичні і юридичні особи, що провадять діяльність не лише на території Старосамбірщини, а й Самбірщини.

Учасники кооперативу займаються різноплановою діяльністю – ягідництво, овочівництво, вирощування зелені та салатів. Окрім того,  учасником кооперативну є агроном-радник щодо органічної діяльності, тому  можна впевнено сказати, що в області зібралась справжня і сильна еко-команда.

“На 2021 рік спільно напрацьовуватимемо зміни до обласної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу, аби ще більш якісно розвивати виробництво органічне в області та збільшувалась кількість операторів органічних в області”, –   зазначила Юлія Шопська.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: https://galinfo.com.ua/news/na_lvivshchyni_napratsovuvatymut_napryamky_rozvytku_organichnogo_vyrobnytstva_345462.html

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments