Четвер, 9 Грудня, 2021
додому Львів Мирослава Скорика поховають на Личаківському цвинтарі

Мирослава Скорика поховають на Личаківському цвинтарі

Мирослава Скорика поховають у Львові на Личаківському цвинтарі. Попрощатися із відомим українським композитором Мирославом Скориком, який помер 1 червня, можна буде у Києві та Львові. Про це пише lviv1256.

В середу в Києві об 11:30 в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ (Лівобережна) відбудеться прощання з видатним композитором і музикознавцем, Героєм України, народним артистом України та колишнім художнім керівником Київської опери Мирославом Михайловичем Скориком.

Попрощатися з відомим композитором можна буде і у Львові. Прощання відбудеться в четвер в Соборі Св. Юра також об 11:30. Поховають Мирослава Скорика в п’ятницю на Личаківському цвинтарі

Раніше сьогодні президент України Володимир Зеленський сказав про смерть відомого композитора:

«Сьогодні Україна втратила генія нашого часу. Музиканта, композитора, творця й людину з великої літери.Я назавжди запам’ятаю, як на День Незалежності у 2019 році неймовірно звучав гімн України у його виконанні».

1 червня на 82-му році життя помер відомий український композитор і музикознавець, Герой України, народний артист України, лауреат премії імені Шевченка, володар кількох орденів за заслуги Мирослав Скорик. Він – автор багатьох камерно-інструментальних творів, кількох балетів та опери «Мойсей», міжнародну прем’єру якої профінансував Ватикан.

Найвідомішою композицією Мирослава Скорика є «Мелодія», яку називають духовним гімном України. Музика маестро звучить у понад 40 фільмах, серед яких, зокрема, картина Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».

Твори композитора виконуються в США, Канаді, Австралії, Франції, Німеччині, Австрії, Польщі, Чехії, Словаччині, Росії, Грузії, Вірменії, країнах Прибалтики.

2004 року Мирославу Скорику присвоїли звання «Львів’янин року». Мирослав Скорик – герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Тараса Шевченка, кандидат мистецтвознавства, співголова Спілки композиторів України в 2006—2010 роках, художній керівник Київської опери (2011-2016).

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: http://lviv1256.com/news/myroslava-skoryka-pokhovaiut-na-lychakivs-komu-tsvyntari-poproshchatys-mozhna-bude-u-l-vovi-ta-kyievi/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments