Субота, 21 Травня, 2022
додому Львівщина Мешканці Задвір'я заразились коронавірусом в мікроавтобусі

Мешканці Задвір’я заразились коронавірусом в мікроавтобусі

З десяти діагностованих хворих односельчан семеро щоденно їздили до Львова на роботу

Як повідомляє zaxid.net у Буському районі на Львівщині зафіксовано спалах захворювання на коронавірусну інфекцію. Усі 10 підтверджених випадків — з одного села Задвір’я. За висновками районної комісії НС, усі хворі контактували між собою, вони користувались послугами приватних перевізників, які курсували до Львова.

Як повідомив перший заступник голови Буської РДА Богдан Гринишин, який є керівником штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, троє мешканців села Задвір’я лікуються в інфекційній лікарні, семеро — на амбулаторному лікуванні вдома, серед них і подружжя перевізників, які мікроавтобусом перевозили людей до Львова. У селі проводять посилені карантинні заходи, дезінфекцію. Приблизна кількість контактних осіб з хворими – понад 100.

Усі 10 випадків захворювання на Covid-19 у Задвір’ї пов’язані між собою.

«Ми встановили ймовірне джерело інфекції і умови, які сприяли цьому зараженню. Жінка, яка проживала у Львові, але мала в Задвір’ї будинок і приїжджала на Великдень до родичів, користувалась цим мікроавтобусом. Очевидно, вона не знала, що хвора. Але всі громадяни, які здійснювали переїзд з Задвір’я до Львова і навпаки, захворіли», — розповів Богдан Гринишин.

Жінка працює у медичному центрі Параскеви у Львові. Крім неї, ще троє мешканців Задвір’я, які працюють у цьому ж медзакладі, також мають підтверджений лабораторно діагноз Covid-19. Це техпрацівники і молодші медичні сестри. Загалом семеро із десяти хворих у Задвір’ї працювали у Львові і щодня користувались послугами перевізників.

Перший зафіксований хворий чоловік із Задвір’я звернувся до лікарів 17 квітня, госпіталізували його 24 квітня, ПЛР-тест підтвердив діагноз. Але вже останній тест показав відсутність вірусу. Проте в його сім’ї захворів 13-річний підліток, у нього легке протікання хвороби, хлопець на самоізоляції.

За словами заступника голови РДА, усіх людей, що користувалися послугами буса, було приблизно 38 осіб, з них більшу частину вже протестували. Спочатку всіх контактних з хворими перевіряють експрес-тестами, якщо він показує підозру, людину діагностують методом ПЛР.

Крім контактних осіб у селі протестують працівників пошти, магазинів, сусідів хворих односельчан.

Нагадаємо, село Давидів Пустомитівського району, де виявили 20 хворих, закрили на в’їзд для тих, хто не проживає в ньому, а у всіх мешканців двічі на день на в’їзді вимірюють температуру.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://zaxid.net/semero_meshkantsiv_zadvirya_zarazilis_koronavirusom_v_odnomu_mikroavtobusi_n1501777

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments