Четвер, 20 Січня, 2022
додому Львівщина Люди стоять по 8 годин на українсько-польському кордоні

Люди стоять по 8 годин на українсько-польському кордоні

На єдиному пішому пункті пропуску «Шегині» на українсько-польському кордоні громадяни України вичікують по 8 годин, аби добратись до Польщі. Українці другий тиждень поспіль масово їдуть на заробітки у Польщу та дехто заздалегідь вертається на навчання. Про це інформує Радіо Свобода.

Заробітчан на кордоні у нейтральній зоні доволі багато. Через втому не дотримуються дистанції, про яку постійно наголошують, багато не мають й масок.

Люди кажуть: це ненормально, так чекати і вистоювати чергу. Але готові терпіти, бо виходу немає. При цьому кажуть: потрібні туалети і лавочки, бо людям дуже важко.

Чекають громадяни під дощем і сонцем, заховатись й присісти ніде. Влади країн мали б звернути увагу на цю ситуацію і зробити лавки у нейтральній зоні між пунктами пропуску було б логічно. За добу піший перехід перетинає близько 3000 громадян.

кордон

У Держприкордонній службі кажуть: черги у нейтральній зоні такі через те, у зв’язку з карантином поляки запровадили обмежувальні заходи і довше часу оформлюють документи. Вони вносять дані про місцеперебування громадян у Польщі, здійснюються санітарні заходи, що забирає значно більше часу.

До слова, у Польщу їдуть українці з усіх регіонів країни не лише із західної України як це було ще років 10 тому. Після початку конфлікту в Криму та на Донбасі почастішали виїзди людей з тих регіонів, однак тепер велика кількість заробітчан приєдналась із Полтавщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Кіровоградщини, Харківщини тощо. Є й досить колишніх підприємців, котрі втратили роботу через пандемію: обмежувальні заходи та менший попит на продукцію, але й не отримавши допомоги від держави.

Жінка із Дніпра, котра шила дизайнерські подушки, але 3 місяці карантину знищили її власну справу, їде у Польщу працювати доглядальницею: «Втратила роботу, а треба для дітей і онуків заробити гроші. Їду вперше на роботу за кордон».

Інша жінка із Полтавщини, котра має намір працювати за кордоном медиком, каже: «3826 гривень була моя зарплата в Україні, лікар вищої категорії, 25 років стажу. Привіт президентові. Їду не від доброго життя. Україна нічим не забезпечує. Люди викинуті за борт життя», – жаліється вона.

Студентка першого курсу академії у Лодзі, дівчина з Івано-Франківської області, заздалегідь добирається до місця призначення з огляду на труднощі на кордоні. Вже через тиждень у неї починається сесія у Польщі.Зараз їй доводиться чекати разом із заробітчанами, принаймні, обсервацію у Республіці не проходитиме.

Українців із різних куточків України до пішого пункту пропуску у Шегині привозять нелегальні  перевізники.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: http://lviv1256.com/news/yedynyy-pishyy-punkt-propusku-ukraintsi-stoiat-po-8-hodyn-u-cherzi-na-ukrains-ko-pol-s-komu-kordoni/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments