Неділя, 26 Вересня, 2021
додому Життя Львів'янам нагадують, що триває сезон активізації кліщів | Як вберегтися

Львів’янам нагадують, що триває сезон активізації кліщів | Як вберегтися

Мерія нагадує, як вберегтися від укусу кліща, та що робити, якщо кліщ уже вкусив

Управління з питань надзвичайних ситуацій ти цивільного захисту населення Львівської міської ради нагадує, що сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до пізньої осені. Про це повідомляє Depo.Львів. Тому люди, які збираються на відпочинок на природу або на дачу, повинні бути дуже обережними і дотримуватись певних рекомендацій. Адже укус кліща загрожує хворобою Лайма, кліщовим енцефалітом та іншими небезпечними недугами.

Укус шкідливої комахи часто провокує симптоми, характерні для ГРВІ: загальна слабкість, нудота, підвищення температури тіла, тому діагностувати захворювання не завжди вдається. Іноді симптоматика включає оніміння шкіри, м’язові болі. Розвиток хвороби може призвести до ураження центральної нервової системи, паралічу, коми, летального результату. Інкубаційний період при зараженні бореліозом (хвороба Лайма) становить від 2 до 30 днів. Найпоширеніша ознака захворювання – червона пляма, що з’явилася від укусу. Вона помітно збільшується в розмірах, а через кілька тижнів зникає. Хвороба Лайма вражає нервову систему, суглоби, серце, шкіру.

Щоб уберегти себе від укусу кліща, вирушати до лісу або на поле потрібно в легкому, але закритому одязі. Краще надавати перевагу світло-сірим кольорам одягу, адже на чорному тлі кліща важко помітити.

Повернувшись з відпочинку, потрібно ретельно оглянути себе. Невеличке новоутворення, схоже на бородавку, і почервоніння навколо нього свідчать про те, що небезпека потрапила у глибокі шари шкіри. Бажано негайно звернутися за медичною допомогою, але якщо такої можливості немає, кліща можна видалити самотужки. Це можна зробити за допомогою шприца, нитки чи пінцета. Важливо витягти кліща цілим і якомога швидше. Адже що довше він перебуває у тілі, то більший ризик інфікуватись. Після видалення кліща рану потрібно обробити зеленкою.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: https://lviv.depo.ua/ukr/lviv/lviv-yan-poperedzhayut-pro-aktivizaciyu-klischiv-20180410756781

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments