Середа, 6 Липня, 2022
додому Львів Львівські науковці розроблятимуть вакцину проти COVID-19 | Результат обіцяють за шість місяців

Львівські науковці розроблятимуть вакцину проти COVID-19 | Результат обіцяють за шість місяців

Науковці з Львівщини виграли грант на розробку антиботика нового покоління і також на створення вакцини від коронавірусу COVID-19.

Про це у своєму Facebook написав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Сьогодні він розмовляв на цю тему з директором Інституту біології клітини НАН України, професором Андрієм Сибірним і його заступником Дмитруком Костянтином доктором біологічних наук.

Вчені подали проєкти на конкурс Національного фонду досліджень України і вже невдовзі дізналися, що перемогли!

На розробку нового антибіотика Дмитрук отримає 5,1 мільйона гривень.

«При перших симптомах коронавірусної інфекції лікарі призначають 2-3 типи антибактеріальних препаратів, аби зупинити вторинні супутні бактерійні інфекції. Бо ж саме вони часто спричинюють летальні випадки. Масштабне та нераціональне їх застосування призводить до поширення інфекційних збудників, стійких до антибіотиків. Проблема стійкості мікроорганізмів до антибіотиків набуває світового масштабу», – підкреслив Козицький.

Андрій Сибірний отримає 10 мільйонів гривень на розробку вакцини від SARS-CoV-2. Надіється, що вже за шість місяців отримає з колегами дріжджові продуценти вірусних білків. А вже після цього почнеться випробовування на тваринах.

«Є багато нюансів у цій справі. Наприклад, законодавство України забороняє ввозити з-за кордону трансгенні тварини, а тільки на таких можна тестувати вакцину. Мабуть, науковці виконають цю частину роботи у співпраці з європейськими колегами. Та головне, що процес пішов. Вперше за 29 років українські науковці виграли гранти світового рівня в Україні! Побачили, що вони потрібні державі», – додає голова ОДА.

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: Facebook залучить викладачів і студентів УКУ до спільних дослідницьких проєктів

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments