Середа, 24 Лютого, 2021
додому Львів Львівські науковці розроблятимуть вакцину проти COVID-19 | Результат обіцяють за шість місяців

Львівські науковці розроблятимуть вакцину проти COVID-19 | Результат обіцяють за шість місяців

Науковці з Львівщини виграли грант на розробку антиботика нового покоління і також на створення вакцини від коронавірусу COVID-19.

Про це у своєму Facebook написав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Сьогодні він розмовляв на цю тему з директором Інституту біології клітини НАН України, професором Андрієм Сибірним і його заступником Дмитруком Костянтином доктором біологічних наук.

Вчені подали проєкти на конкурс Національного фонду досліджень України і вже невдовзі дізналися, що перемогли!

На розробку нового антибіотика Дмитрук отримає 5,1 мільйона гривень.

«При перших симптомах коронавірусної інфекції лікарі призначають 2-3 типи антибактеріальних препаратів, аби зупинити вторинні супутні бактерійні інфекції. Бо ж саме вони часто спричинюють летальні випадки. Масштабне та нераціональне їх застосування призводить до поширення інфекційних збудників, стійких до антибіотиків. Проблема стійкості мікроорганізмів до антибіотиків набуває світового масштабу», – підкреслив Козицький.

Андрій Сибірний отримає 10 мільйонів гривень на розробку вакцини від SARS-CoV-2. Надіється, що вже за шість місяців отримає з колегами дріжджові продуценти вірусних білків. А вже після цього почнеться випробовування на тваринах.

«Є багато нюансів у цій справі. Наприклад, законодавство України забороняє ввозити з-за кордону трансгенні тварини, а тільки на таких можна тестувати вакцину. Мабуть, науковці виконають цю частину роботи у співпраці з європейськими колегами. Та головне, що процес пішов. Вперше за 29 років українські науковці виграли гранти світового рівня в Україні! Побачили, що вони потрібні державі», – додає голова ОДА.

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: Facebook залучить викладачів і студентів УКУ до спільних дослідницьких проєктів

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Страх ще нікому і нічим не допоміг | Батяр

Одного разу перестаєш боятися холоду. Будь-якого холоду. Просто вдягаєшся тепліше, і живеш далі. І тебе стає неможливо зрадити, образити, заподіяти біль. Все це трапляється, коли ти...

Речі, яким обов’язково потрібно навчити свого сина

Так вже склалося, що практичні життєві навички й корисний досвід у багатьох сім'ях передаються не від батька до сина, а шляхом набивання своїх власних...

Як будь-яку ситуацію навчитися сприймати спокійно і адекватно | Поради

На будь-який подразник ми реагуємо агресивно з однієї причини: через нестачу внутрішнього ресурсу. У нас просто не вистачає сил. Проаналізувавши це, психологи виділили основні...

Людина повинна бути інтелігентною!

Багато хто вважає: інтелігентна людина - це та, яка багато читала, отримувала гарну освіту (і бажано гуманітарну), багато подорожувала, знає кілька мов. А тим часом...

Recent Comments