Вівторок, 9 Серпня, 2022
додому Львів Львівські музеї релігії знову відкриють для відвідувачів

Львівські музеї релігії знову відкриють для відвідувачів

Вже із суботи, 4 липня, підземелля Львівського музею історії релігії на площі Музейній, 1 знову відчинять браму для відвідувачів. Про це пише lviv1256.com.

Час роботи підземель: з 10:00 до 17:00. Для безпеки та, дотримуючись правил встановлених на час карантину, вхід доступний з інтервалом кожні пів години для 5 осіб. Також в музеї нагадують про обов’язкові речі:

  • маску
  •  гігієну рук і кашлю
  • дотримання соціальної дистанції.

Групи з міськими екскурсоводами проходять за попереднім записом у касі музею (в групі може бути до 6 осіб (включно з екскурсоводом). Вартість вхідного квитка 30 грн.

Львівський музей історії релігії у Львові розташований у приміщенні колишнього Домініканського монастиря, що входить в архітектурний комплекс Домініканського собору. Побудований монастир був в середині XVIII століття архітектором Янов Де Вітте на місці старого католицького храму, залишки якого і зараз можна побачити в підземеллях.

Легенди свідчать, що саме тут ховалася від свого нареченого, польського воєводи Луки Гурського, княжна роду Острозьких Гальшка. А потім тут же підписаний був союз Речі Посполитої з Росією.

підземелля

Сьогодні колишній Музей атеїзму — єдиний в Україні та один з небагатьох у світі, де зібрано матеріали з історії світових і національних релігій.

Експозиція Львівського музею історії релігії складається з кількох тематичних розділів: “Релігія стародавнього світу”, “Юдаїзм”, “Раннє християнство”, “Вірменська церква”, “Історія римо-католицької церкви”, “Українська греко-католицька церква”, “Православ’я в Україні”, “Протестантизм”, “Іслам”, “Буддизм”.

У фондах музею нараховується понад 50 тисяч одиниць експонатів. Серед них є такі, що мають унікальну культову, мистецьку та історичну цінність. Зокрема, велика збірка ікон XVI-XIX ст., чимала колекція Біблій (зокрема Острозька Біблія 1581 р.), релікварій св. Аронтія ХІ ст. тощо.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: http://lviv1256.com/wheretogo/u-l-vivs-komu-muzei-istorii-relihii-vidkryvaiut-pidzemellia-dlia-vidviduvannia/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments