Понеділок, 4 Липня, 2022
додому Львів Львівські лікарі успішно прооперували киянина | Надзвичайно рідкісні патології

Львівські лікарі успішно прооперували киянина | Надзвичайно рідкісні патології

У Львові, а саме у відділенні судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні, провели успішну операцію киянину, в якого виявили дві надзвичайно рідкісні патології. Такі діагнози припадають лише на 1-2 людини з мільйона. Київські лікарі відмовились оперувати пацієнта, через великий ризик.

Планомірне обстеження, яке відбувалося у київській клініці показало, що у 42-річничного Віталія на шиї є хемодектома, або пухлина, вона виникає через генетичні мутації. Варто зазначити, що пухлина була з двох боків, зліва і справа. Праву пухлину видалили ще в Києві, а іншу порадили не чіпати, бо біля неї була чергова пухлина, судинна, вона утворилася довкола сонної артерії.

“В обласній київській лікарні судинний хірург, до якого я ходив на консультацію, порадив їхати до Львова, в обласну лікарню, до професора [Ігоря] Кобзи. Його телефона не дав, але ми швидко його знайшли і наприкінці січня я вже був у Львові. Домовилися, що оперувати будуть 30 березня. Але прийшов коронавірус, карантин і операцію довелося відкласти”, – сказав чоловік.

Зазначимо, що при черговому обстеженні Віталія у серпні, коли він знову приїхав до Львова, лікарі діагностували, що вона збільшується і негайно почали готувати чоловіка до операційного втручання, оскільки була велика ймовірність крововиливу.

Як сказав сам хірург, хемодектома – це пухлина, що проявляється після 30 і розвивається з нервового вузла, внаслідок генетичних мутацій.

Проте наш випадок був складнішим. У Віталія крім великої пухлини була ще одне надзвичайне рідкісне захворювання – артеріовенозна мальформація, або розширення вен, які сполучені з артеріями. Через що утворилася ще одна пухлина.

Першочергово планувалося проводити два втручання, щоб усунути кожну патологію окремо. Проте чоловікові пощастило і він позбувся двох надскладних і рідкісних захворювань за одну операцію, яка тривала близько п’яти годин.

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: Львівські науковці розроблятимуть вакцину проти COVID-19 | Результат обіцяють за шість місяців

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments