Шоколад корисний для Вашого мозку


4 shares
Корисність шоколаду для мозку

Корисність шоколаду для мозку

Гризете шоколадку? Продовжуйте та насолоджуйтесь. Згідно з новим опублікованим  дослідженням журналу «Апетит», споживання шоколаду щотижнево  може покращити когнітивну функцію.

Дослідники вивчили дані 968 учасників Мейн-Сіракузького Багаторічного Дослідження, яке простежує серцево-судинні фактори ризику та порушення когнітивних функцій у дорослих. Учасники віком від 23 до 98.

Була представлена анкета з питаннями про харчування та здоров’я для вимірювання демографії учасників і їх характеристики способу життя, а також раціону. Вони самі повідомили, як часто вони споживали список продуктів, включаючи м’ясо, рибу, яйця, хліб, овочі, горіхи і шоколад. Їх когнітивні функції оцінювали за допомогою вимірювального приладу  для нейропсихологічних тестів.

Дослідники виявили, що когнітивні функції були значно вищими у тих, хто їв шоколад не рідше одного разу на тиждень, ніж у тих, хто ніколи або рідко це робили. Ці домени включають загальну світову оцінку, обстеження зорово-просторової пам’яті та організації, робочої пам’яті, сканування і відстеження абстрактного мислення і міні-психічного стану.

«Отримані дані свідчать про те, що не тільки загальна здатність, яка залежить від споживаня шоколаду, але і специфічні здібності піддаються впливу», — розповів Меррілл Еліас, один із авторів дослідження. «Це не дуже дивно для мене, тому що, як правило, у нас є ці види змінних, які  негативно або позитивно  впливають на велику кількість здібностей.»

У вторинному аналізі 333 учасників, дослідники розглядали чи когнітивні функції визначають споживання шоколаду, а не навпаки. Тим не менш, не було ніяких істотних прогнозів поїдання шоколаду на основі пізнання. Автори також планують провести подальші дослідження, у яких вид шоколаду буде диференціюватись (темний, молочний, білий та ін).

Попередні дослідження відшукали переваги споживання шоколаду на користь здоров’я серцевих судин і зниження рівня стресу, проте  мало було відомо про його вплив на когнітивну діяльність людини до цих пір. Але скільки шоколаду ми повинні їсти, щоб була від того користь?

«Ми не закликаємо людей почати їсти по шість батончиків на ніч», — сказав Еліас. «Люди думають, що чим більше, тим краще, але це не так. Мається на увазі, що не слід ласувати шоколадом протягом всього дня, а  споживати його в міру і тоді побачите покращення.»

Джерело


Like it? Share with your friends!

4 shares