Вівторок, 24 Травня, 2022
додому Відео Кілька ночей підряд на Грибовицьке сміттєзвалище біля Львова активно курсують сміттєвози

Кілька ночей підряд на Грибовицьке сміттєзвалище біля Львова активно курсують сміттєвози

На Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова журналістам ІВ Четверта студія вдалось виявити свіжі насипи сміття, які активно засипають землею. Також до сміттєзвалища після півночі уже кілька днів підряд активно курсують автомобілі із сміттям.

Історія із подорожами Україною сміття Садового набирає нових обертів: крім куп сміття, яке банально висипають у інших областях України, на Львівщині журналістам вдалось зафіксувати купи сміття на самому сміттєзвалищі. Про це повідомляє Четверта студія.

Після пожежі, що призвела до загибелі людей у 2016 році експлуатацію Грибовицького сміттєзвалища заборонив суд.

Влітку 2019 року на сайті Львівської міської ради стартувала рекультивація Грибовицького сміттєзвалища, проте ще у жовтні 2019 року вона так і не розпочиналась. Львівська ОДА навіть зверталась у СБУ щодо надання правової оцінки проєкту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Користувач Богдан Сулик зазначав, що «видно природну рекультивацію, коштом якої місто гроші економить». Натомість у інтерв’ю виданню Thebabel 8 травня 2020 року Садовий визнав, що рекультивація як така ще й не розпочиналась: “Ми фактично увійшли в стадію рекультивації існуючого полігону”.

Тим часом, Грибовицьке сміттєзвалище і надалі продовжує отруювати ґрунти прилеглих сіл.

У Держекоінспеції у Львівській області повідомили, що спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції у Львівській області надалі проводиться кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні полігону твердих побутових відходів (ТПВ) на території Малехівської сільської ради Жовківського району.

За 1 квартал 2020 року відібрано 54 проби поверхневих вод та 24 об’єднаних проби ґрунту.

За результатами проведених лабораторних досліджень поверхневих вод:

– виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій згідно культурно-побутових норм водокористування в меліоративному каналі у місці сходження обвідних каналів біля автодороги Львів-Рава-Руська, приблизно 1км від підніжжя полігону ТПВ по показниках: сухий залишок та хімічне споживання кисню;

–   помітний вплив меліоративного каналу на річку Малехівка;

– річка Малехівка не чинить негативного впливу на річку Полтва, оскільки річка Полтва зазнає забруднень вище гирла річки Малехівка (вище по течії);

– річка Полтва чинить значний негативний вплив на якісний стан річки Західний Буг, однак цей вплив не пов’язаний із полігоном ТПВ.

За результатами проведених досліджень проб ґрунтів встановлено, що полігон ТПВ негативно впливає на ґрунти у зоні полігону. У відібраних пробах ґрунту виявлені перевищення забруднюючих речовин відносно фону по показниках: нітрати, хлориди, марганець, свинець, залізо, нафтопродукти, кадмій, цинк.

Додамо, співробітники Управління СБ України у Львівській області викрили на хабарі директора одного з комунальних підприємств Львівської міської ради.

Як писала прес-служба СБУ Львівщини, діяльність чиновника могла призвести до виникнення надзвичайних подій з тяжкими наслідками у сфері екологічної безпеки.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовець організував протиправний механізм з фіктивного постачання вапна, що мало використовуватись для стабільного функціонування станції очистки фільтратів Грибовицького сміттєзвалища. Розвитку цієї справи так і нема… Натомість у Садового винайшли нову “схему” на львівському смітті.

Громадський активіст та експерт з децентралізації Віталій Горбатенко відзначає, що для того, щоб зрозуміти, чого варта обіцянка Садового – варто лише подивитись на Грибовицьке сміттєзвалище.

“Сьогодні чи не вперше міський очільник Львова зустрівся з головами сусідніх до Львова органів місцевого самоврядування. Обіцяв золоті гори: посади, субвенції, ЦНАПи, якісне навчання чи дешевий проїзд. Чого варта обіцянка Садового – варто лише подивитися на Грибовицьке сміттєзвалище”, – писав Горбатенко.

Зараз мер розповідає, що велику частину львівського сміття захоронюють на полігонах Львівської області. Про Грибовичі, звісно, мовчить.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://4studio.com.ua/galereya/ekologichna-katastrofa-sadovogo-na-grybovytskomu-smittyezvalyshhi-bilya-lvova-znovu-z-yavylos-smittya-fotoreportazh-video/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments