Вівторок, 21 Вересня, 2021
додому Львів Іван Васюник отримав орден Андрея Шептицького від голови УГКЦ

Іван Васюник отримав орден Андрея Шептицького від голови УГКЦ

Глава й Отець Української УГКЦ, блаженніший Святослав Шевчук вручив найвищу нагороду церкви, орден митрополита Андрея Шептицького, колишньому віце-прем’єр-міністру України Івану Васюнику. Про це пише lviv1256.com.

За словами Святослава шевчука, цього року минає 155 років з дня народження, праведного митрополита Андрея Шептицького. Цей ювілей відзначають навіть на державному рівні. На його пам’ять і честь церква встановила найвищу відзнаку – орден митрополита Андрея Шептицького. Ним щороку відзначають особливих людей, які своїми рисами, служінням, величчю духа, широтою думки і погляду продовжують добру справу Шептицького.

«За активну громадську суспільну позицію у протистоянні злy та самовіддану працю у плеканні і захисті християнських цінностей, за подвижництво у сфері міжнаціонального примирення, міжрелігійного діалогу та церковно-суспільних відносин, за багаторічне жертовнe служіння виконавчого голови комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча, що популяризує особу новомученика 20 століття, пароха Майданека… (концтабіру смерті – ред.), за тверду державницьку позицію, обстоювання історичної правди про наше трагічне минуле, зокрема про сталінські голодомор 1932-33 років, за приклад довготривалого безкорисливого служінню церкві та народові, яке основане на християнських цінностях і суспільному вчені праведного митрополита Андрея Шептицького, нагороджується високоповажний пан Іван Васюник орденом митрополита Андрея Шептицького» – йдеться у патріаршій грамоті верховного архієпископа Святослава.

Орден достойному мужеві вручав сам Святослав Шевчук.

«У грамоті всього не скажеш і не напишеш, але перед тим як вручити цей орден хочу сказати, що п’ять років тому, коли святкували 150 річницю з дня народження митрополита Андрея пан Іван Васюник був одним із активних членів оргкомітету.

Завдяки його праці ми маємо у Києві вулицю названо на честь Митрополита Андрея та меморіальну дошку на будинку колишньої Центральної Ради… Пане Іване, від серця до серця – щире спасибі, і за церковним звичаєм маю приємність вручити вам орден і заспівати Аксіос (з грецької – достойний, гідний)», – додав Блаженніший Святослав.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: http://lviv1256.com/news/hlava-uhkts-vruchyv-ivanu-vasiunyku-orden-andreia-sheptytskoho/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments