Вівторок, 21 Вересня, 2021
додому Їжа Історично високі ціни на фрукти і ягоди у Львові | Які причини?

Історично високі ціни на фрукти і ягоди у Львові | Які причини?

Пропозиція полуниці і черешні є істотно меншою, ніж у попередні роки, тому і ціни високі.

Ціни на фрукти та ягоди на ринку знаходяться на історично високих рівнях. Найбільше зросли ціни на полуницю – у понад два рази. Про це повідомила 4 червня, Українська плодоовочева асоціація.

Як розповіла у коментарі Тvoemisto.tv керівниця департаменту «Маркетинг-Аналітика» гуртового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман, на початок червня пропозиція полуниці та черешні є найменшою за останні 5 років. А імпортна черешня у 3 рази дорожча, ніж українська. Це при тому, що у попередні роки українська черешня повністю заміщувала імпорт вже у середині травня.

Малина, лохина, порічки, ожина на ринку наразі лише імпортні.

«Сьогодні ціни на літні фрукти є найвищими за останні роки. Щодо полуниці в цей час, то у попередні роки ми мали ціну 27-35 грн за кг. Сьогодні в нас на майданчику полуниця коштує 70 грн за кг», – розповіла Тетяна Гетьман.

За її словами, пропозиція полуниці на 40% менша, ніж минулого року, а черешні у рази менше, тому і ціни високі.

Також ціни є рекордно високі на яблука через обмежений імпорт та запізнілий старт ягідного сезону. Тепер кілограм яблук коштує більше, ніж долар.

Також ціни зумовлені не найкращим врожаєм через несприятливі погодні умови.

Через холодну весну у господарствах Півдня та Закарпаття ягода дуже повільно визрівала. А дехто взагалі втратив значну частину врожаю через приморозки.

«Були приморозки, тому зменшився врожай ранньої ягоди. Не вистачає сонця, ягода швидше псується, черешня тріскає і гниє дуже швидко. Якість ягоди страждає і пропозиція на ринку досить низька», – прокоментувала представниця «Шувару».

За її прогнозом, ціни на інші фрукти із південних регіонів, зокрема на абрикоси, також будуть найвищими за останні три роки.

Полуниця на ринку коштує 70-80 грн/кг, черешню продають по 60 грн/кг, малину імпортну можна купити за 75 грн/125 г, ожину імпортну за 67 грн/125 г. Натомість імпортна черешня коштує 250 грн/кг, а лохина – 300 грн/кг.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: http://tvoemisto.tv/news/tsiny_na_frukty_ta_yagody_u_lvovi_zrosly_udvichi_oglyad_ta_prychyny_110151.html

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments