Четвер, 20 Січня, 2022
додому Львівщина ДТЕК підвищила ціну на електроенергію для Західної України

ДТЕК підвищила ціну на електроенергію для Західної України

В ОЕС України, що обслуговує іншу частину України, ціна становить 1104 грн або 38 євро за МВт*год.

На Бурштинському енергоострові 20 квітня зафіксували найвищу ціну електроенергії на ринку «на добу наперед» від початку квітня – 1677,84 грн за МВт*год або 60 євро за МВт*год у період базового навантаження (рівним графіком протягом доби). Про це повідомляє держпідприємство «Оператор ринку», пишуть Наші Гроші.

До Бурштинського енергоострова входить Закарпатська область, більша частина Івано-Франківської та Львівської областей, і є від’єднаним від Об’єднаної Енергетичної Системи (ОЕС) України та синхронізований із європейською енергетичною системою.

В ОЕС України, що обслуговує іншу частину України, ціна становить 1104 грн або 38 євро за МВт*год.

Попри те, що понеділок 20 квітня в Україні є вихідним днем після Великодня і характеризується низьким споживанням електроенергії, ціни в Україні є найвищими у Європі. Для порівняння – тиждень тому у понеділок після католицького Великодня європейських країнах були від’ємні ціни на електроенергію.

Бурштинська ТЕС, яка входить у компанію «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова, контролює 90% генеруючих потужностей Бурштинського енергоострова. Висока ціна у Бурштинському енергоострові тримається із 15 квітня, відколи заблокували імпорт електричної енергії, що створював конкуренцію енергії, виробленій ДТЕКом на території БуОс. Відтак ціна електроенергії у Бурштинському енергоострові тримається на рівні у 2-5 разів вище, аніж у сусідніх європейських країнах.

У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет України розпочав розслідування через зловживання монопольним становищем компанії «ДТЕК Західенерго», але рішення досі не прийняли. На початку березня Секретаріат Європейського енергетичного співтовариства доєднаєвся до розслідування щодо можливого зловживання компанією ДТЕК своїм монопольним становищем шляхом блокування імпорту електроенергії.

Минулого тижня ДТЕК зупинив свої найбільш прибуткові вугільні шахти «Павлоградвугілля» і вимагає нового підвищення ціни електроенергії на 20%.

ціни на електроенергію

Ціни на електроенергію на «ринку на добу наперед» (Day-ahead market) в Україні та країнах ЄС (період базового навантаження) на понеділок 20 квітня 2020 року.

На основі: http://tvoemisto.tv/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments