Четвер, 20 Січня, 2022
додому Мода День вишиванки 2020 | Традиції та цікаві факти про свято

День вишиванки 2020 | Традиції та цікаві факти про свято

Цьогоріч в Україні Всесвітній день вишиванки святкують 21 травня. Цей день відзначають у дев’яти країнах світу у третій четвер травня. VG Львів зібрав найцікавіші традиції святкування, історію виникнення свята та інші цікаві факти.

ЯК ВИНИКЛО СВЯТО

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету в 2006 році, яку надихав національний костюм, а всенародну любов і масштаб святкування отримало з 2010 року. Вважається, що запровадив моду на вишиванку в Європі відомий український поет і прозаїк Іван Франко. Саме він поєднав костюм і вишиту сорочку.

дівчина

ІСТОРІЯ ВИШИВАНОК

Кожен регіон України має свій особливий візерунок. Вишивка має тисячолітню історію. Колись сорочки вишивали тільки жінки. Кількість вишиванок у дівчини показувала достаток: чим більше, тим багатша родина. Вишиваючи, жінки співали пісні і молилися, бо вірили, що так сорочка це оберіг. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. У вишиванці “закодовані” всі ключові цінності людського життя: свобода, щастя, доля, любов.

українка

МОДА НА ВИШИВАНКИ

Сьогодні вишивка дуже популярний тренд не тільки в Україні, а й за кордоном. Елементи українських етномотивів використовували такі відомі світові дизайнери як Жан-Поля Готьє, Джон Ґальяно (Dior), Фріда Джаніні (Gucci) , модний дім Valentino. У 2015 році американське видання Vogue опублікувало статтю, в якій назвав українську вишиванку одним з головних трендів сезону, а в 2016 році американське видання The New York Times – головним трендом літа.

красуня

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://lviv.vgorode.ua/news/sobytyia/a1116134-den-vishivanki-2020-koli-svjatkuvati-traditsiji-tsikavi-fakti

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments