П’ятниця, 20 Травня, 2022
додому Життя День пам'яті та примирення чи день перемоги? | Українці відповіли на запитання

День пам’яті та примирення чи день перемоги? | Українці відповіли на запитання

Близько 40% українців вважають, що варто відзначати і День пам’яті та примирення 8 травня, і День перемоги 9 травня.

Про це Український дощ поінформував аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Сергій Шаповалов 5 травня під час онлайн-презентації дослідження «День Перемоги і його місце в історичній пам’яті українців».

«Загалом переважає думка (39,1%), що сьогодні Україна має відзначати обидві дати, ще 32% вважають, що потрібно святкувати лише День перемоги над нацизмом 9 травня. І що також було цікавим фактом, – це те, що близько 14% громадян вважають, що ми взагалі маємо святкувати лише День пам’яті та примирення 8 травня. Ще близько 10% байдуже щодо цього питання», – зазначив Шаповалов.

день пам'яті

При цьому за регіональним розподілом серед респондентів також переважає думка про відзначення обох дат, зокрема йдеться про західний, центральний і південний регіони. Водночас на сході 42,3% жителів (проти 40,5%) дотримуються позиції, що у травні варто відзначати лише День перемоги над нацизмом.

«Цікаво також, що у західному регіоні майже чверть громадян вважає, що Україна має святкувати лише 8 травня», – сказав експерт.

Окрім того, 52,5% респондентів вважають, що 9 травня відзначається День перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні.

«Близько 10% в обох категоріях молоді (групи 18-29 і 30-39 років) говорять про те, що для них це просто вихідний день (9 травня. – Ред.), який дає привід провести час із друзями та родичами», – зазначив Шаповалов.

перемога

Загальнонаціональне дослідження проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 17 по 22 квітня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Як писав «Український дощ», представники громадськості виступили з ініціативою провести 9 травня 2020 року в Києві спільний українсько-польський парад з нагоди 100-річчя звільнення української столиці від більшовиків спільними силами УНР та війська польського.

монумент

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: https://ukrrain.com/den_pamyati_chi_den_peremogi_ukrainci_vidpovili_na_zapitannya_sociologiv.html

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments